Leverkusen - Darmstadt 5:1Hložek zakončil kanonádu Bayeru, Čvančarův Gladbach padl s gigantem

Střídající útočník Adam Hložek svým prvním gólem v nové sezoně německé fotbalové ligy pomohl Leverkusenu k vysoké domácí výhře 5:1 nad Darmstadtem. Mönchengladbach s Tomášem Čvančarou v základní sestavě doma podlehl Bayernu 1:2. Jiří Pavlenka si při vítězství Brém 4:0 nad Mohučí připsal první čisté konto v sezoně. Werder bodoval poprvé po dvou porážkách.

Adam Hložek se jednou brankou podílel na výhře Leverkusenu

Hložek začal stejně jako v předchozích dvou utkáních na lavičce. Do hry přišel v 80. minutě místo Wirtze a po třech minutách upravil na konečných 5:1. Po Mbambově přihrávce z pravé strany levačkou trefil pohodlně odkrytou branku hostů. Pro bývalého útočníka Sparty to byl šestý bundesligový gól v kariéře.

Dvěma góly se na vítězství Leverkusenu podílel Nigerijec Boniface. Letní posila Bayeru skórovala dvakrát i v předchozím zápase v Mönchengladbachu. Leverkusen je v čele neúplné tabulky se stoprocentní bilancí.

Brankář Matěj Kovář zůstal na lavičce Leverkusenu, útočník Patrik Schick se stále zotavuje po operaci třísel.

Mönchengladbach s Čvančarou padl

Mönchengladbach proti Bayernu od začátku hrozil ze standardních situací. V 25. minutě Friedrich trefil břevno, ale chvíli nato již Itakura po rohu hlavou usměrnil míč za záda brankáře Ulreicha.

Úřadující mistr vyrovnal v druhém poločase zásluhou Saného. Vzápětí Čvančara přepustil místo na hřišti zbrusu nové posile Siebatcheuovi. V 70. minutě ještě brankář Borussie Nicolas Gnabryho hlavičku vytěsnil mimo tři tyče, ale na Telův pokus hlavou byl tři minuty před koncem řádné hrací doby už krátký.

Poprvé vyšel v bundeslize střelecky naprázdno kanonýr Kane, který dal v předchozích dvou zápasech tři branky. Bayern porazil Mönchenglabach po pěti zápasech a v Borussia-Parku zvítězil po více než čtyřech letech. Obhájci titulu udrželi stoprocentní bilanci a po reprezentační přestávce se utkají s vedoucím Leverkusenem.

Werder dominoval

Werder s Pavlenkou v brance si připsal první body v sezoně. Na 4:0 uzavřel skóre střídající Njinmah, který svůj debut v dresu Brém ozdobil navíc i asistencí na Bittencourtův gól. Brémy se výborně vyrovnaly s odchodem kanonýra Füllkruga, nejlepší střelec uplynulého ročníku bundesligy přestoupil v týdnu do Dortmundu.

Hoffenheim porazil 3:1 dosud stoprocentní Wolfsburg, za který odehrál 82 minut Václav Černý. Pavel Kadeřábek domácím chyběl vinou svalového zranění. Stuttgart deklasoval Freiburg 5:0, dvěma góly se o to přičinili Guirassy a Führich. Pro Stuttgart to byla už druhá pětigólová výhra v ročníku, který zahájil vítězstvím 5:0 nad Bochumí. Následně podlehl 1:5 v Lipsku.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:
Augsburg - Bochum 2:2 (35. Beljo, 62. Demirovič - 45.+3 a 64. Asano)
Brémy - Mohuč 4:0 (4. Duksch z pen., 54. Stage, 82. Bittencourt, 84. Njinmah)
Hoffenheim - Wolfsburg 3:1 (45.+2 Brooks, 60. Beier, 74. Skov - 36. Tomás)
Leverkusen - Darmstadt 5:1 (21. a 61. Boniface, 49. Palacios, 68. Hofmann, 83. Hložek - 25. Vilhelmsson)
Stuttgart - Freiburg 5:0 (8. a 62. Führich, 17. a 19. Guirassy, 75. Millot)
Mönchengladbach - Bayern Mnichov 1:2 (30. Itakura - 58. Sané, 87. Tel).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.