Kovář s nulou, Schick se žlutou. Leverkusen zůstává po ztrátě v klidu a vítá útočníka

I přes drtivou převahu přišla nepříjemná ztráta. Fotbalisté Bayeru Leverkusen s brankářem Matějem Kovářem, útočníkem Patrikem Schickem a střídajícím ofenzivním univerzálem Adamem Hložkem marně obléhali bránu Borussie Mönchengladbach (bez zraněného útočníka Tomáše Čvančary), poprvé v sezoně nevstřelili gól a po remíze 0:0 se jejich náskok na prvním místě německé bundesligy před Bayernem Mnichov smrsknul na dva body. „Do konce zbývá patnáct zápasů. Kdybych byl teď nervózní, v květnu bych byl úplně zničený,“ zůstal v klidu trenér Leverkusenu Xabi Alonso.

Zklamaní hráči Leverkusenu Patrik Schick a Alejandro Grimaldo

Ani jeden z osmadvaceti střeleckých pokusů domácího favorita se neujal. Schick pár minut před koncem hlavičkoval vedle. Hložek šikovným kopem přes hlavu už v nastaveném čase našel ve skvělé pozici Nathana Tellu, který však slabou střelou poslal míč jen do náruče brankáře Mönchengladbachu Moritze Nicolase. Hložkova hlavička za pár desítek vteřin byla podobná.

„Měli jsme plno šancí, gól bychom si zasloužili. Ale byl to jeden z těch dní, kdy vám to tam prostě nespadne. Pokračujeme ale na naší cestě,“ prohlásil pro klubová média český gólman Kovář, který chytal v bundeslize vůbec poprvé.

Xabi Alonso mu dopřál prostor, aby se cítil dobře před blížícími se pohárovými zápasy, kde v drtivé většině případů nastupuje. V nejbližším ligovém zápase v Darmstadtu počítá španělský kouč do brány opět s Lukášem Hrádeckým. „Na této pozici máme zdravou konkurenci,“ pochvaloval si Alonso. Kovář působil jistě, v klidu rozehrával, v prvním půli si připsal jeden povedený a jeden rutinní zákrok, centry také bez obtíží sbíral.

Schick odehrál stejně v předchozích dvou bundesligových duelech v tomto kalendářním roce plnou porci minut, na vstřelený gól ale po krátké zimní pauze čeká. Proti Mönchengladbachu viděl i žlutou kartu za ostrý skluz na Joa Scallyho. Hložek naskočil do utkání v 84. minutě. S oběma českými útočníky se po utkání objal a prohodil s nimi pár slov trenér Mönchengladbachu Gerardo Seoane, který je v Leverkusenu do svého konce v říjnu 2022 vedl.

„Zůstáváme pozitivní, máme dobrou energii, což je důležité pro další zápasy,“ poznamenal Alonso. „Jsme zklamaní. Takovou dominanci musíme přetavit ve tři body. Se sedmi body ze tří lednových zápasů jsme spokojeni, ale svým způsobem i nejsme,“ podotkl kapitán Bayeru Robert Andrich.

Utkání už z tribuny sledoval i nový útočník Borja Iglesias, jehož příchod byl oficiálně oznámen po závěrečném hvizdu. Přichází na hostování do konce sezony ze španělského Betisu Sevilla, vytvoří konkurenci Schickovi s Hložkem. Klub reaguje na situaci v ofenzivě, kdy bude kvůli zranění chybět minimálně do začátku dubna střelec Victor Boniface. „Borja nám může hned pomoct. Má dobrou mentalitu, věřím, že do mužstva rychle zapadne,“ zmínil Alonso.