Freiburg - Leverkusen 2:1Leverkusen prohrál v boji o třetí místo, Schick se neprosadil

Reprezentační útočník Patrik Schick vyšel v německé fotbalové lize po třech zápasech gólově naprázdno a Leverkusen prohrál v 17. kole 1:2 na hřišti Freiburgu. Bayer před vánoční pauzou přepustil třetí příčku v tabulce dnešnímu soupeři.

Patrik Schick (v modrém) z Leverkusenu a Nico Schlotterbeck z Freiburgu.

Schick vstřelil v posledních třech bundesligových zápasech osm branek, tentokrát ale šestnáctigólovou sbírku nerozšířil a v 76. minutě přenechal místo na hřišti Alariovi. Český reprezentant nadále ztrácí v tabulce střelců tři trefy na Roberta Lewandowského z Bayernu.

Freiburg poslal do vedení v 33. minutě "dloubáčkem" z pokutového kopu Grifo, v nastavení první půle ale srovnal hlavou Aránguiz. Souboj o třetí místo rozhodl v 84. minutě druhým bundesligovým gólem v kariéře Schade.