Köln - Lipsko 1:5Lipsko deklasovalo Kolín nad Rýnem

Fotbalisté Lipska i díky třem vstřeleným gólům během sedmi minut v německé bundeslize deklasovali sestupem ohrožený Kolín nad Rýnem na jeho hřišti 5:1. Před víkendovými duely 26. kola se se RB posunul na čtvrté místo tabulky zajišťující postup do Ligy mistrů.

Fotbalisté Lipska děkuji fanouškům

Domácí dokázali ještě v prvním poločase držet s favoritem krok a na vedoucí gól Xaviho Simonse z 15. minuty zareagoval krátce nato vyrovnáním Sargis Adamjan, jenž nechybí v arménské nominaci pro blížící se přípravu proti českým fotbalistům. V druhém poločase už skórovali jen svěřenci trenéra Marca Roseho a rozhodli mezi 63. a 70. minutou, kdy se dvakrát trefil Lois Openda a jednou Amadou Haidara. Skóre završil Yussuf Poulsen a potvrdil posun Lipska dva body před Dortmund na čtvrté místo tabulky.

Dnešní porážka je pro Kolín nejhorší domácí prohrou od debaklu 1:6 s Dortmundem v březnu roku 2012. Výprask od Lipska dostal tradiční bundesligový klub už na podzim, kdy si odvezl porážku 0:6. V tabulce zůstal Kolín na barážové 16. pozici dva body před sedmnáctou Mohučí.

Německá fotbalová liga – 26. kolo:
Kolín nad Rýnem – Lipsko 1:5 (18. Adamjan - 63. a 67. Openda, 15. Simons, 70. Haidara, 82. Poulsen).