Augsburg - Lipsko 2:2Lipsko zahodilo penaltu, v Augsburgu jen remizovalo

Fotbalisté Lipska v německé lize i kvůli neproměněné penaltě remizovali v Augsburgu 2:2 a ztratili bezprostřední kontakt s pozicemi znamenajícími účast v Lize mistrů. Jejich ztráta na čtvrtý Dortmund, jenž v pátek porazil Freiburg 3:0, narostla na tři body.

Benjamin Sesko byl po zápase hodně zklamaný

Augsburg poslal ve 35. minutě do vedení Tietz, ale hned za čtyři minuty srovnal Openda. Belgický útočník se prosadil ve třetím utkání po sobě a v ročníku se trefil už popatnácté. V tabulce střelců je třetí za Kanem z Bayernu Mnichov (24) a Guirassym ze Stuttgartu (17).

Sedm minut po pauze dokonal obrat hlavičkou Šeško, ale v 60. minutě opět srovnal Demirovič. Hosté pak dostali osm minut před koncem mimořádnou možnost strhnout vedení zpět na svou stranu, ale Openda ze značky pokutového kopu selhal.

Union Berlín doma porazil Wolfsburg 1:0 brankou Doekhiho, jenž se prosadil ve 25. minutě nastavení prvního poločasu. Alex Král nastoupil v základní sestavě domácích, Václav Černý naskočil z lavičky hostí v 74. minutě.

Dlouhé nastavení první půle zavinili domácí příznivci, kvůli jejich protestům byla hra v prvním dějství dvakrát přerušena. Fanoušci Unionu vyjádřili nesouhlas s potenciálním vstupem zahraničních investorů do německé nejvyšší soutěže tím, že na hrací plochu naházeli tenisové míčky.

Mönchengladbach hrál doma s Darmstadtem bez branek. Spoluhráči stále zraněného Tomáše Čvančary nezvítězili už ve čtyřech utkáních v řadě a ze 13. místa mají na sestupové příčky náskok sedmi bodů.

Brémy po sérii tří výher a sedmi zápasů bez porážky doma podlehly nováčkovi z Heidenheimu 1:2. Jiří Pavlenka chyběl v nominaci na utkání z důvodu nemoci.

Leverkusen porazil Bayern Mnichov a v čele tabulky má pětibodový náskok

Leverkusen porazil v zápase o první místo bundesligy Bayern Mnichov 3:0 a v čele tabulky na něj má už pětibodový náskok. Adam Hložek nastoupil v 90. minutě, Patrik Schick a Matěj Kovář zůstali mezi náhradníky. Lipsko i kvůli neproměněné penaltě remizovalo v Augsburgu 2:2 a na čtvrtý Dortmund, jenž v pátek porazil Freiburg 3:0, ztrácí tři body.

Leverkusen letos v soutěžním zápase stále nepoznal přemožitele. Svou sérii natáhl na 31 zápasů a atakuje rekord Bayernu, jenž v letech 2019 až 2020 vydržel bez porážky 32 utkání.

Bayeru chybí vinou zranění od začátku roku nejlepší týmový střelec Boniface. Přesto na hrotu nenastoupili Schick ani nová posila Iglesias, nýbrž ofenzivní záložník Adli. Leverkusen vstoupil do utkání aktivněji a v 18. minutě otevřel skóre Stanišič, který je v Bayeru na hostování právě z Bayernu.

Svěřenci trenéra Xabiho Alonsa po čtyřech minutách druhé půle zdvojnásobili vedení zásluhou Grimalda. V nastavení poslal realizační tým Bayernu do pokutového území i brankáře Neuera. Rohový kop však skončil brejkem domácích, který završil gólem do prázdné branky Frimpong.