Hoffenheim - Mönchengladbach 4:3Hoffenheim zachránil výhru nad Mönchengladbachem, Hack vstřelil hattrick

Mönchengladbach i přes hattrick Robina Hacka v německé fotbalové lize prohrál na hřišti Hoffenheimu 3:4. Vítězný gól vstřelil v nastavení Anton Stach. Pavel Kadeřábek za domácí odehrál celé utkání, jeho spoluhráč David Jurásek nastoupil v 94. minutě. Tomáš Čvančara za hosty naskočil z lavičky v 69. minutě. Lipsko zvítězilo v Heidenheimu 2:1 a pojistilo si čtvrtou příčku před Dortmundem.

Ilustrační foto

Hoffenheim šel do vedení ve 36. minutě zásluhou Weghorsta, ale Hack svou první trefou záhy srovnal. Po přestávce si domácí vybudovali dvoubrankové vedení díky gólům Promela a Kabaka. Nejlepší střelec Borussie nejprve v 78. minutě snížil, a minutu před koncem završením hattricku dokonce srovnal, ale Mönchengladbachu to na body nestačilo. Pár vteřin po Hackově osmém gólu v sezoně Bebou ve vápně našel přízemním centrem střídajícího Stacha, jenž rozhodl o vítězství TSG.

V Heidenheimu se jako první mezi střelce zapsal ve 42. minutě hostující Šeško. Domácím se sice v 69. minutě podařilo srovnat zásluhou střídajícího Dovedana, jenž byl na hřišti jen několik desítek sekund, ale Lipsko pět minut před koncem strhlo zápas na svou stranu. O vítěznou branku se postaral nejlepší střelec hostů Openda, který tak vstřelil svůj 23. gól a ve střelecké tabulce je třetí za Kanem z Bayernu Mnichov (32) a Guirassym ze Stuttgartu (25). Lipsko je v tabulce čtvrté, na pátý Dortmund má náskok tří bodů a o 12 branek příznivější rozdíl skóre.

Wolfsburg porazil Bochum 1:0 díky brance Winda ze 43. minuty a ze třináctého místa má na barážovou pozici náskok pěti bodů. Šestnáctá Mohuč má však zápas k dobru. Václav Černý, jenž se v týdnu poprvé stal otcem, v nominaci „Vlků“ chyběl.

Německá fotbalová liga – 30. kolo:
Heidenheim – Lipsko 1:2 (69. Dovedan – 42. Šeško, 85. Openda)
Hoffenheim – Mönchengladbach 4:3 (36. Weghorst, 58. Promel, 66. Kabak, 90.+1 Stach - 39., 78. a 89. Hack)
Kolín nad Rýnem – Darmstadt 0:2 (57. Klarer, 90.+1 Vilhelmsson), Wolfsburg – Bochum 1:0 (43. Wind)
18:30 Union Berlín – Bayern Mnichov