Freiburg - Lipsko 1:5Obhájci trofeje z Lipska vyhráli ve Freiburgu a jsou ve finále Německého poháru

Fotbalisté Lipska deklasovali 5:1 Freiburg a jsou prvními finalisty Německého poháru. O obhajobu trofeje se utkají s vítězem druhého semifinále mezi Stuttgartem a Frankfurtem, které se hraje ve středu.

Lipsko rozhodlo reprízu loňského finále čtyřmi góly v prvním poločase, na všech se podílel záložník Olmo. Španělský reprezentant ve 13. minutě otevřel skóre a následně připravil branky pro Henrichse, Szoboszlaie a Nkunkua.

Na postupujícím nic nezměnilo ani Gvardiolovo vyloučení z 58. minuty. Domácí ještě snížili čtvrthodinu před koncem zásluhou Gregoritsche, skóre ale uzavřel v nastavení z penalty Szoboszlai. Lipsko postoupilo do finále počtvrté z posledních pěti ročníků, připsat si může druhý triumf.

Semifinále fotbalového Německého poháru:
Freiburg - Lipsko 1:5 (0:4)
Branky: 75. Gregoritsch - 37. a 90.+8 z pen. Szoboszlai, 13. Olmo, 14. Henrichs, 45.+1 Nkunku. ČK: 58. Gvardiol (Lipsko).