Porážka v derby zkomplikovala Norimberku boj o záchranu, hrozí mu pád do třetí ligy

Rok po sestupu z německé ligy hrozí fotbalistům Norimberku pád do třetí nejvyšší soutěže. V regionálním derby s Fürthem prohráli 0:1 a tři kola před koncem druhé bundesligy mají už pouze dvoubodový náskok na 16. příčku, která znamená účast v baráži. V neděli se k ním navíc může přiblížit předposlední Karlsruhe a v pondělí poslední Drážďany.

David Raum rozhodl o vítězství Fürthu

V pořadí 266. souboj velkých rivalů v Norimberku rozhodl v 56. minutě hlavičkou David Raum, který přišel do hry po poločasové přestávce. Devítinásobný německý mistr nevyhrál v soutěži už posedmé za sebou, naposledy slavil Norimberk vítězství na konci února.

Hlavním adeptům na postup Bielefeldu, Hamburku a Stuttgartu dál šlape na paty Heidenheim, který porazil 4:1 Regensburg a ztrácí bod na třetí pozici, zaručující účast v baráži. Třetí Stuttgart má však zápas k dobru. Dva góly dal nejlepší týmový střelec Tim Kleindienst.