Leverkusen - Mohuč 2:3Schick dal při návratu na ligový trávník gól, ale Leverkusen prohrál

Útočník Patrik Schick se po více než třech měsících po zranění v neděli opět představil v německé fotbalové lize a dal gól, Leverkusen však podlehl Mohuči 2:3. Union Berlín nevyužil sobotní porážky Bayernu Mnichov v Mönchengladbachu a remízou 0:0 s posledním Schalke promarnil šanci na posun do čela tabulky. Navíc přišel o druhé místo, na kterém jej vystřídal Dortmund po výhře 4:1 nad Herthou Berlín. Všechny tři týmy v čele soutěže mají shodně 43 bodů.

Patrik Schick (vlevo) oslavuje s Jonathanem Tahem svou trefu v utkání s Mohučí.

Schick se po vleklých potížích s tříslem dostal na trávník poprvé od 29. října v 56. minutě a prvním kontaktem s míčem dal gól. Prosadil se poprvé od 10. září a v tomto ročníku bundesligy má na kontě tři góly. Adam Hložek přišel do hry v 84. minutě, ale porážku Leverkusenu odvrátit nepomohl.

Bayer dostal ve 23. minutě příležitost zahrávat penaltu, Tapsoba ji však neproměnil. O tři minuty později Caci pohotovou střelou k tyči poslal do vedení Mohuč. Ve 32. minutě po chybě Fernandese sice vyrovnal Amiri, ale v nastavení prvního poločasu vrátil hostům náskok Barreiro. Na 2:2 vyrovnal Schick dorážkou po závaru před brankou Mohuče.

V 80. minutě Adli ve vápně téměř ragbyově složil Widmera a nařízenou penaltu proměnil Ingvartsen. Adli byl navíc vyloučen.

Pro Union ztráta, pro Schalke bod dobrý. Maja Jošida a Moritz Jenz si gratulují po remíze s berlínským klubem.

Dortmund vyhrál pošesté za sebou. Do vedení proti Hertě se dostal po necelé půl hodině hry díky šikovné patičce Adeyemiho, kterou jednadvacetiletý útočník usměrnil Reusův střílený centr za Christensenova záda. Ještě do poločasu přidal druhou trefu domácích Malen.

V druhém dějství snížil tvrdou střelou o břevno Tousart. Dvougólové vedení Dortmundu vrátil v 77. minutě z přímého kopu Reus a v 90. minutě završil výsledek Brandt.

Schalke uhrálo bezbrankovou remízu počtvrté v řadě a na nesestupové pozice ztrácí šest bodů. Český záložník Alex Král odehrál na hřišti Unionu celý zápas.

Německá fotbalová liga - 21. kolo
Union Berlín - Schalke 0:0
Dortmund - Hertha Berlín 4:1 (27. Adeyemi, 32. Malen, 77. Reus, 90. Brandt - 47. Tousart)
Leverkusen - Mohuč 2:3 (32. Amiri, 58. Schick - 26. Caci, 45.+4 Barreriro, 82. Ingvartsen z pen.)