Frankfurt - Leverkusen 1:5Hložek řádil! Hattrickem asistencí dirigoval kanonádu Leverkusenu, trefil se i Schick

Kdyby se rozdávaly poháry za nejlepší možný návrat po zranění, Adam Hložek už by pro jeden mohl vyklízet místo na poličce. Český fotbalista po měsíci vyléčil zranění kotníku a při prvním utkání po comebacku zazářil. Třemi asistencemi dovedl mistra bundesligy z Leverkusenu k vítězství 5:1 ve Frankfurtu, jednu gólovou přihrávku navíc Hložek adresoval krajanovi Patriku Schickovi.

Patrik Schick se raduje z gólu

Jednadvacetiletý Hložek při svém 52. startu v německé nejvyšší soutěži navíc poprvé zapsal plnou minutáž. A bylo ho plné hřiště.

Dvanáctá minuta, gólová přihrávka číslo jedna. Sice šťastná, ale počítala se. Hložek napůl odrazil, napůl přiťukl balon na hranici vápna Granitovi Xhakovi. Švýcarský středopolař bombou na zadní tyč otevřel skóre utkání.

Frankfurt po půl hodině hry odpověděl zásluhou Huga Ekitikeho, jenže pak Leverkusen využil české souhry. Minutu před pauzou se Hložek uvolnil k centru z levé strany pokutového území a oblouček posadil přesně na hlavu Schicka. Akce s puncem českého národního týmu vrátila vítězi bundesligy vedení.

Leverkusen ani ve druhé půli neměl dost. Penaltový faul na Nathana Tellu proměnil ve třetí branku hostů Ezequiel Palacios. Poté přišla další Hložkova chvíle. Ofenzivní univerzál táhl brejk po levém křídle a přesnou přihrávkou do šestnáctky našel Jeremieho Frimponga. Nizozemský rychlík měl jednoduchou práci a uklidil balon do sítě.

Na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:1, Hložek mohl slavit hattrick asistencí. Během jediného zápasu tak zdvojnásobil svůj celkový počet gólových přihrávek v německé lize.

V závěru utkání byl ve vápně Frankfurtu nedovoleně atakován i Frimpong a Victor Boniface, jenž po hodině hry vystřídal Schicka, z puntíku dovršil bůra.

Leverkusen díky demolici šestého týmu tabulky neprohrál ani 48. soutěžní duel v ročníku a vyrovnal tak evropský rekord portugalské Benfiky Lisabon z let 1963 a 1965. Ligu coby již dříve korunovaný šampion vede dvě kola před koncem o propastných patnáct bodů před druhým Bayernem Mnichov. Pod kanonádu s Frankfurtem se výrazně podepsali Schick s Hložkem, kteří tak ladí formu na letní evropský šampionát.

V souběžně hraném záchranářském duelu podlehl patnáctý Union Berlín 3:4 čtrnácté Bochumi. Alex Král odehrál za domácí závěrečných dvacet minut. Jeho celek po závěrečném hvizdu dělí od barážových příček pouhý bod, jelikož šestnáctá Mohuč v Heidenheimu remizovala 1:1.

Německá fotbalová liga – 32. kolo:
Union Berlín – Bochum 3:4 (59. Vertessen, 63. Bedia, 74. Hollerbach – 16. a 31. Wittek, 37. Schlotterbeck, 70. Hofmann)
Eintracht Frankfurt – Leverkusen 1:5 (32. Ekitike - 12. Xhaka, 44. SCHICK, 56. Palacios z pen., 77. Frimpong, 88. Boniface z pen.)
Heidenheim - Mohuč 1:1 (65. Kleindienst - 37. Burkardt)