Bochum - Leverkusen 0:0Schick se vrátil do základní sestavy, na nováčka ovšem nevyzrál

Reprezentační útočník Patrik Schick se vrátil do základní sestavy Leverkusenu, jeho tým ale jen remizoval v 29. kole německé fotbalové ligy 0:0 s nováčkem Bochumí. Bayer zůstává na třetí pozici, ale už pouze o bod před Lipskem, které doma zdolalo 3:0 šestý Hoffenheim. Za hostující tým odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek.

Český útočník Patrik Schick.

V Bochumi nastal klíčový moment v 65. minutě, kdy po faulu na Aránguize zahrával Diaby pokutový kop. Druhému nejlepšímu střelci Leverkusenu ale při střele podklouzla stojná noha, míč se o ni otřel, a ačkoliv skončil v síti, branka nemohla být uznána.

Schick nastoupil od začátku poprvé od 18. února a utkání v Mohuči, ve kterém utrpěl trhlinu v levém lýtkovém svalu. Za 77 minut pobytu na hřišti ale bilanci 20 ligových branek v sezoně nerozšířil.

Lipsko rozhodlo o jasném vítězství třemi góly v první půli, postupně se trefili Nkunku, Halstenberg a Szoboszlai. Rudí býci oplatili Hoffenheimu podzimní porážku 0:2 z úvodního vzájemného duelu.