Leverkusen - Hertha 2:1Darida dal gól, ale po návratu na hřiště se radoval Schick

Český záložník Vladimír Darida vstřelil v 28. kole německé fotbalové ligy druhý gól v sezoně, jeho trefa ale jen zmírnila porážku Herthy Berlín 1:2 v Leverkusenu. Do sestavy domácího týmu se po měsíc a půl dlouhé absenci způsobené zraněním vrátil jako střídající hráč útočník Patrik Schick. Lídr soutěže Bayern Mnichov zvítězil 4:1 ve Freiburgu a v čele tabulky navýšil svůj náskok na devět bodů před druhým Dortmundem, který doma podlehl 1:4 čtvrtému Lipsku. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál první poločas při porážce Hoffenheimu 1:2 s Bochumí.

Vladimír Darida z Herthy po gólu proti Leverkusenu.

V utkání Leverkusenu s Herthou padly všechny branky v rozmezí sedmi minut na konci prvního poločasu. Domácí poslali do dvougólového vedení Alario a Bellarabi, obě trefy připravil Diaby. Darida snížil v 42. minutě, kdy si zaběhl na přetažený centr na zadní tyč a z voleje poslal míč do sítě.

Závěrečnou půlhodinu odehrál Schick, jenž absentoval od 18. února a utkání v Mohuči, ve kterém utrpěl trhlinu v levém lýtkovém svalu. Druhý nejlepší střelec soutěže ale svůj účet 20 ligových branek v sezoně nerozšířil. Bayer si přesto výhrou upevnil třetí příčku, Hertha se propadla na předposlední místo.

Bayern hrál ještě v 73. minutě ve Freiburgu nerozhodně 1:1 a hrozila mu třetí ztráta z posledních čtyř zápasů. Nakonec ale rozhodly trefy Gnabryho a Comana, kteří zastoupili vystřídaného kanonýra Lewandowského.

V závěru se prosadil ještě Sabitzer, který byl v 85. minutě při dvojitém střídání aktérem bizarní situace. Místo jeho spoluhráče Süleho totiž nikdo neodešel ze hřiště a Bayern hrál zhruba 20 vteřin se 12 hráči. Sudí Christian Dingert následně hru na několik minut přerušil a řešil situaci s oběma lavičkami. Podle agentury SID může za takové porušení pravidel následovat v krajním případě až kontumace zápasu. Podle slov sportovního ředitele Jochena Saiera se Freiburg teprve rozhodne, zda podá oficiální stížnost.

Dortmund podlehl Lipsku i podruhé v sezoně a šest kol před koncem si výrazně zkomplikoval boj o titul. Dvakrát se trefil Laimer, gól a dvě asistence zaznamenal Nkunku.

Freiburg navzdory porážce udržel páté místo, Hoffenheim totiž nezvládl domácí duel s Bochumí. Nováčkovi zařídil cenné tři body dvěma brankami japonský reprezentant Asano.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:
Bielefeld - Stuttgart 1:1 (59. Krüger - 25. Kalajdžič z pen.)
Eintracht Frankfurt - Fürth 0:0
Freiburg - Bayern Mnichov 1:4 (63. Petersen - 58. Goretzka, 73. Gnabry, 82. Coman, 90.+6 Sabitzer)
Hoffenheim - Bochum 1:2 (54. Raum - 28. a 59. Asano)
Leverkusen - Hertha Berlín 2:1 (35. Alario, 40. Bellarabi - 42. Darida)
Dortmund - Lipsko 1:4 (84. Malen - 21. a 30. Laimer, 58. Nkunku, 86. Olmo)