Schick je zpátky! Blýskl se hattrickem za poločas

Perfektní představení české hvězdy, skvělá zpráva pro národní tým. Reprezentační útočník Patrik Schick jasně ukázal, že po vleklých zdravotních potížích je znovu ve stoprocentní pohodě. Hattrickem během prvního dějství zařídil Leverkusenu jednoznačný triumf nad Bochumí (4:0), stejně jako setrvání na čele bundesligy. Druhý Bayern ztrácí na lídra čtyři body, má ale zápas k dobru.

Patrik Schick nasázel v zápase s Bochumí hattrick

Schickovi středeční večer řádně zachutnal. V německé nejvyšší soutěži se coby člen základní sestavy představil poprvé od loňského října a to, že na podobnou příležitost se vyloženě těšil, ukázal už v první půli. Právě během její závěrečné čtvrthodiny se totiž třikrát trefil a víceméně tak svému celku zařídil naprosto pohodový průběh utkání.

Skóre otevřel Schick ve 30. minutě z penalty, jíž si sám vybojoval. Pokutový kop byl totiž nařízen po faulu brankáře Riemanna právě na českého forvarda. Vzápětí zvýšil na 2:0 utaženým zakončením po Frimpongově centru z pravé strany. Ve 41. minutě Schick v další velké šanci přestřelil, ale v nastavení první půle po rohovém kopu už hattrick zkompletoval, když se prosadil hlavou navzdory těsné obraně hostů.

První bundesligový hattrick dal Schick předloni v prosinci, kdy se podílel dokonce čtyřmi góly na vítězství 7:1 nad Fürthem. Více než jednu branku v ligovém zápase si naposledy připsal v květnu 2022. Tehdy dvěma góly proti Hoffenheimu vyšperkoval povedenou sezonu, v níž se díky 24 přesným zásahům stal druhým nejlepším střelcem bundesligy. Poslední utkání s Bochumí pro českého reprezentanta skončilo v 67. minutě, kdy ho vystřídal Nigerijec Boniface a krátce nato desátým gólem v soutěži potvrdil pozici nejlepšího střelce Leverkusenu.

V závěsu za Leverkusenem zůstává Bayern, který zvítězil ve Wolfsburgu 2:1. Václav Černý do hry naskočil z domácí lavičky v 84. minutě. V první půli se za bavorský klub trefili Musiala a Kane, domácí se vzmohli jen na Arnoldovo snížení.

Kapitán anglické reprezentace Kane nastřílel v bundeslize už 21 branek, k čemuž přidal pět asistencí. Vyrovnal tak nejproduktivnějšího hráče uplynulého ročníku, jímž byl Randal Kolo Muani z Frankfurtu.

Jamal Musiala se ve věku 20 let a 297 dnů stal nejmladším hráčem v historii Bayernu, jemuž se podařilo nasbírat 100 ligových startů. V bundeslize této mety v mladším věku dosáhli pouze Kai Havertz (Leverkusen), Timo Werner (Lipsko) a Julian Draxler (Schalke).

Vítězství si připsal i třetí Stuttgart, který doma porazil Augsburg 3:0 a na první místo ztrácí osm bodů. Za VfB se postupně prosadili Undav, Guirassy a Führich.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Union Berlín - Kolín nad Rýnem 2:0 (56. Hollerbach, 78. Fofana)
Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 2:1 (90.+2 Buta, 90.+8 Koch - 27. Wöber)
Heidenheim - Freiburg 3:2 (53. Dinkci, 85. Kleindienst, 90.+3 vlastní Ginter - 7. a 64. z pen. Höler)
Leverkusen - Bochum 4:0 (30. z pen., 32. a 45.+1 SCHICK, 69. Boniface)
Stuttgart - Augsburg 3:0 (18. Undav, 45.+2 Guirassy, 69. Führich)
Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:2 (45.+1 Arnold - 33. Musiala, 43. Kane)