Brémy - Lipsko 1:1Pavlenka jen z lavičky přihlížel remíze s Lipskem

Fotbalisté Lipska na závěr letošní části německé ligy v Brémách neudrželi vedení a remizovali 1:1. Na lavičce domácích v utkání 16. kola zůstal reprezentační brankář Jiří Pavlenka. Werder ukončil sérii šesti porážek s Lipskem, které je v neúplné tabulce třetí. Pátý Dortmund na svém stadionu uhrál výsledek 1:1 s Mohučí a v bundeslize nezvítězil počtvrté za sebou. Hoffenheim s českým obráncem Pavlem Kadeřábkem v domácí přestřelce s posledním Darmstadtem remizoval 3:3.

Lipsko si dojelo do Brém pro bod

Hráči Lipska se prosadili už na konci prvního poločasu, ale Poulsenova branka byla odvolána kvůli ofsajdu. Hosté dobře vstoupili i do druhé půle a ve 47. minutě otevřel skóre Openda svým 11. gólem v ligové sezoně. Necelou čtvrt hodinu před koncem ale za Werder odpověděl Njinmah.

Lipsko v německé lize zaváhalo po třech výhrách. Ztrácí šest bodů na vedoucí Leverkusen, který má k dobru středeční zápas s Bochumí. Brémy bodovaly potřetí za sebou a jsou na třinácté pozici.

Dortmund měl od začátku velkou převahu, kterou vyjádřil gólově Brandt ve 29. minutě z přímého kopu. Krátce před pauzou ale vyrovnal Van den Berg. Borussia v první půli dvakrát trefil břevno. Po změně stran už se skóre nezměnilo. Vicemistr Dortmund ztrácí na první místo už 12 bodů.

Hoffenheim poslal do vedení ve 14. minutě Kramarič z penalty. Darmstadt rychle odpověděl zásluhou Pfeiffera, ale Bebou ještě do přestávky vrátil domácím náskok. Druhé vyrovnání po změně stran zařídil hostům Skarke. Hoffenheimu ani druhá trefa Beboua nestačila na vítězství, protože v 85. minutě se podruhé v zápase trefil i Skarke. Kadeřábkovu týmu patří šestá příčka.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Brémy - Lipsko 1:1 (75. Njinmah - 47. Openda)
Dortmund - Mohuč 1:1 (29. Brandt - 43. Van den Berg)
Hoffenheim - Darmstadt 3:3 (28. a 66. Bebou, 14. Kramarič z pen. - 57. a 85. Skarke, 23. Pfeiffer).