Leverkusen - Hertha 4:1Střídající Schick přispěl k vysoké výhře Leverkusenu nad Herthou

Fotbalisté Leverkusenu se střídajícím Patrikem Schickem porazili v německé lize doma 4:1 Herthu Berlín. Český útočník nastoupil na hřiště v 69. minutě, jeho spoluhráč Adam Hložek zůstal celý zápas na lavičce náhradníků.

Hráči Leverkusenu včetně Patrika Schicka (číslo 14) se radují z postupu přes Monako v Evropské lize. ilustrační foto

Leverkusen vedl už v 21. minutě o dvě branky, trefili se Azmún a Frimpong. Po změně stran přidal osmý zásah v ligové sezoně nejlepší střelec Bayeru Diaby, o chvíli později pouze snížil z penalty Lukebakio. Krátce po příchodu do hry prostrčil Schick na polovině míč na Adliho, jenž po sólu uzavřel skóre.

Bayer doma uspěl po dvou porážkách a v tabulce se posunul na deváté místo. Hertha prohrála venku posedmé v řadě a je čtrnáctá.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:
Leverkusen - Hertha Berlín 4:1 (12. Azmún, 21. Frimpong, 61. Diaby, 73. Adli - 67. Lukebakio z pen.)
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:2 (10. Marmúš, 43. Gerhardt - 22. Kolo Muani, 26. Ndicka).