Bayern - Lipsko 2:1Bayern Mnichov v 1000. domácím bundesligovém zápase porazil Lipsko

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize Lipsko 2:1 a zvítězili po dvou porážkách. V nastavení rozhodl o výhře domácího týmu 27. gólem v sezoně Harry Kane. Třetí Stuttgart remizoval se zachraňujícím se Kolínem nad Rýnem 1:1 a na první Leverkusen ztrácí už čtrnáct bodů.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z branky

Union Berlín doma remizoval s Heidenheimem 2:2 a počtvrté v řadě neprohrál. Alex Král za domácí naskočil až v 90. minutě. Brémy hrály s Darmstadtem také nerozhodně 1:1, brankář Jiří Pavlenka strávil utkání na lavičce Werderu.

Bayern Mnichov proti Lipsku nastoupil ke svému 1000. domácímu utkání bundesligy, čehož dosáhl jako první klub v historii. O vítězné jubileum se dvěma brankami zasloužil Kane, jenž v 56. minutě otevřel skóre a po Šeškově vyrovnání v 91. minutě druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Bayernu.

Bayern na začátku týdne oznámil, že po sezoně ukončí spolupráci s trenérem Tuchelem. V tabulce druzí Mnichované ztrácejí osm bodů na vedoucí Leverkusen, jenž v pátek porazil Mohuč 2:1. Lipsko zůstalo páté, na příčky zajišťující Ligu mistrů ztrácí bod.

Úvodní branka zápasu ve Stuttgartu padla v 53. minutě, skóre otevřel domácí Millot. Hosté srovnali o devět minut později zásluhou německého mládežnického reprezentanta Martela, jenž se letos trefil v bundeslize poprvé.

„Kozli“ ukončili VfB sérii čtyř výher a potřetí za sebou uhráli ve venkovním utkání remízu 1:1. Bod však Kolínu v bitvě o záchranu příliš nepomohl. Z barážové šestnácté pozice ztrácí na patnáctý Augsburg šest bodů a odehrál o utkání více.

Mönchengladbach bez zraněného Tomáše Čvančary prolomil sérii pěti zápasů bez výhry a zdolal doma Bochum 5:2. Hosté nenavázali na týden staré vítězství nad Bayernem Mnichov a v tabulce jim patří 13. místo s náskokem osmi bodů na šestnáctý Kolín. Vítězná Borussia má stejný počet bodů, ale je o dvě příčky výš.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:
Brémy - Darmstadt 1:1 (8. vlastní Zimmermann - 33. Justvan)
Mönchengladbach - Bochum 5:2 (29. vlastní Gamboa, 35. Weigl z pen., 72. Reitz, 78. Siebatcheu, 90.+6 Honorat - 75. Hofman, 88. Schlotterbeck)
Stuttgart - Kolín nad Rýnem 1:1 (53. Millot - 62. Martel)
Union Berlín - Heidenheim 2:2 (44. Gosens, 45.+2 Schäfer - 3. Dovedan, 71. Beste)
Bayern Mnichov - Lipsko 2:1 (56. a 90.+1 Kane - 70. Šeško)