Union - Dortmund 2:0Union Berlín dál válí, srazil i Borussii a upevnil si první místo. Bayern si zastřílel

Fotbalisté Unionu Berlín v německé lize porazili 2:0 Dortmund a upevnili si vedení v tabulce. Nedělní výhru jim dvěma zásahy zařídil záložník Janik Haberer. Za Union se posunul Bayern Mnichov, který rozstřílel 5:0 Freiburg a sesadil ho z druhého místa. Obhájci titulu ztrácí na berlínský celek čtyři body, jejich dnešní soupeř je o další bod zpět třetí. Vicemistři z Dortmundu jsou osmí.

Fotbalisté Herthy Berlín se radují z branky

Vyhrál také Kolín nad Rýnem, který bude za necelé dva týdny dalším soupeřem Slovácka v Konferenční lize. S Augsburgem si díky dvěma brankám Steffena Tiggese poradil 3:2.

Sestava Kolína nad Rýnem: Schwäbe - Schmitz, Kilian, Hübers, Hector - Martel, Duda (72. Uth), Schirí, Huseinbasic (78. Schindler) - Maina (78. Adamjan), Tigges (89. Dietz).

Haberer dal oba góly v první půli a Union díky němu udržel i v pátém utkání domácí neporazitelnost. Navíc počtvrté z posledních pěti bundesligových zápasů nedostali Berlíňané gól.

Bayern, který je jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, za výhrou nasměrovali už v první půli Gnabry a Choupo-Moting. Po přestávce dokonali debakl hostujícího Freiburgu Sané, Mané a Sabitzer.

Fanoušci darovali krev na záchranu klubu, ten teď válcuje bundesligu. Pasáž z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Německá fotbalová liga - 10. kolo:
Kolín nad Rýnem - Augsburg 3:2 (47. a 81 Tigges, 61. Huseinbasic - 14. Niederlechner, 69. Caligiuri)
Union Berlín - Dortmund 2:0 (8. a 21. Haberer)
Bayern Mnichov - Freiburg 5:0 (13. Gnabry, 33. Choupo-Moting, 52. Sané, 55. Mané, 80. Sabitzer)