Bochum - Wolfsburg 3:1Wolfsburg s Černým znovu padl a potvrdil venkovní trápení

Fotbalisté Wolfsburgu s reprezentačním záložníkem Václavem Černým prohráli ve 13. kole německé ligy v Bochumi 1:3. „Vlci“ na hřištích soupeřů nebodovali pošesté za sebou a v neúplné tabulce jsou devátí.

Fotbalisté Wolfsburgu padli s Buchumí

Bochumi zařídili dvoubrankový náskok Osterhage s Bernardem. V závěru první půle snížil Svanberg, ale hosté už ztrátu nedotáhli. Naopak domácí pojistku přidal v 87. minutě střídající Antwi-Adjei. Bochum protáhla bundesligovou šňůru bez porážky na pět zápasů a je dvanáctá.

Hoffenheim s českým obráncem Kadeřábkem utrpěl porážku 1:2 v Mönchengladbachu, za který kvůli zranění nenastoupil reprezentační útočník Čvančara. Góly Mönchengladbachu po změně stran vstřelili Pléa z penalty a Ngoumou. Na 1:1 vyrovnal Weghorst. Hoffenheim v lize nevyhrál počtvrté za sebou a je šestý, domácí si polepšili na osmou příčku.

Lipsko doma zdolalo Heidenheim 2:1 a posunulo se na čtvrté místo. Favorita poslal do vedení v 29. minutě Openda z pokutového kopu a za čtvrt hodiny zvýšil Poulsen. V nastavení první půle snížil Gimber, Lipsko si však náskok pohlídalo.

Zápas Bayernu Mnichov s Unionem Berlín byl odložen kvůli přívalům sněhu.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:
Bochum - Wolfsburg 3:1 (19. Osterhage, 39. Bernardo, 87. Antwi-Adjei - 45.+1 Svanberg)
Lipsko - Heidenheim 2:1 (29. Openda z pen., 44. Poulsen - 45.+2 Gimber)
Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (58. Pléa z pen., 80. Ngoumou - 60. Weghorst)