Hlavní obsah

Autor zlomového gólu mistrovské sezony pokračuje ve Spartě

23. 6. 2023 11:06Aktualizováno 23. 6. 2023 11:33

S jedním mazákem se ve čtvrtek rozloučili, druhý na Letné pokračuje. Zatímco obránce Ondřej Čelůstka po skončení smlouvy odchází, záložník David Pavelka podepsal s fotbalovou Spartou nový kontrakt a bude se s týmem připravovat na obhajobu titulu. Dvaatřicetiletý letenský odchovanec loni na podzim často oblékal kapitánskou pásku a vstřelil klíčový gól v Plzni.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

David Pavelka ze Sparty Praha během utkání s Baníkem Ostrava.

Článek

Ruku na srdce, bez jeho slavné trefy by se titul na Letnou po devíti letech nejspíš nevrátil.

Po těžké porážce v derby na Slavii právě David Pavelka ve svém 100. soutěžním zápase za Spartu rozhodl gólem o tom, že si pražský tým po 11 letech odvezl vítězství z Plzně.

Šlo o naprosto klíčový okamžik celé sezony, od něhož se Priskeho tým odrazil k velké stíhací jízdě za mistrovským titulem.

Po 11 letech se Sparta v Plzni dočkala. Vítězství zařídil kapitán David PavelkaVideo: Sport.cz

V průběhu zimní přípravy si Pavelka odnesl nepříjemné tržné zranění stehna ze zápasu se Stuttgartem. Zdravotní komplikace jej pak provázely i v dalším průběhu jarní části. Sezonu ale zakončil spolu s týmem ziskem titulu a spoluhráči i trenér Brian Priske vyzdvihovali jeho přínos i mimo hřiště.

Do Sparty se Pavelka vrátil na závěr přestupového okna v létě 2020. Před tím působil čtyři roky v turecké Kasimpase. V české lize oblékal také dres Liberce nebo Slovácka. Zatím si připsal 179 zápasů a 27 branek v nejvyšší soutěži.

Reklama

Související témata: