Sparta ukončila plzeňskou sérii! Baník potvrdil vzestup, Karviná si zastřílela

Fotbalisté Sparty v 10. kole Fortuna ligy zvládli šlágr s Plzní, na Letné vyhráli 2:1  a upevnili si první místo v neúplné tabulce. Viktoria prohrála po 12 soutěžních výhrách. Baník Ostrava s přehledem ovládl souboj s rivalem z Olomouce a zvítězil 3:0. Sigma hrála od 19. minuty bez vyloučeného gólmana Matúše Macíka. Jablonec zdolal na domácím hřišti 2:0 Slovácko a má první vítězství v sezoně. Karviná doma 5:2 rozstřílela trápící se Liberec a zlínští Ševci v závěru zachránili domácí remízu 1:1 s Českými Budějovicemi.

Jan Kuchta dal Plzni gól žehličkou. Je pro mě důležité, že jsem se konečně trefil!Video: Sport.cz

Sparta zdolala ve šlágru kola Plzeň 2:1. Obhájce titulu v sezoně nejvyšší soutěže zůstal neporažen, z toho poosmé zvítězil, a upevnil si první místo v neúplné tabulce před městským rivalem Slavií. Viktoria prohrála po rekordních 12 soutěžních výhrách a po šesti v lize. Z třetí pozice ztrácí na vedoucí Spartu sedm bodů, k dobru má ale odložené utkání v Mladé Boleslavi.

Baník dosáhl na své první venkovní vítězství v sezoně na Hané, kde vyhrál 3:0. Sigma hrála od 19. minuty bez vyloučeného Macíka. Na branky Abdullahiho Tanka s Ewertonem z první půle navázal po přestávce David Buchta. Baník má druhou výhru v řadě, Olomouc v lize podruhé v řadě prohrála.

Vitík se tam neuvěřitelně objevil a z brankové čáry vyhlavičkoval, chválí všichni gólmanskou výpomoc sparťanského stoperaVideo: Sport.cz

Fotbalisté Jablonce slaví premiérové vítězství v sezoně. O výhře 2:0 nad Slováckem rozhodli Severočeši už v úvodní dvacetiminutovce, kdy se prosadili Jan Chramosta a Matouš Krulich svou první ligovou trefou v kariéře. Slovácko nenavázalo na vítězství nad Karvinou a z posledních třech kol má jen tři body.

Důležité je, že hraju, že se týmu daří a tím pádem se daří i mně, těší lídra produktivity Lukáše HaraslínaVideo: Sport.cz

Nový kouč Karviné Juraj Jarábek začal výhrou. Karvinští doma rozstříleli tápající Liberec 5:2 a tři body získali po devíti zápasech bez vítězství. Slovan v lize čeká na výhru už pět zápasů.

Zlín zachránil remízu s Českýmu Budějovicemi až v závěru, když se 85. minutě prosadil zkušený Antonín Fantiš. Svěřenci Pavla Vrby bodovali po třech porážkách, Jihočeši venku získali první bod v sezoně.

Karviná - Liberec 5:2
Branky: 11. Ivan, 38. budínský, 41. Akinyemi, 70. Memič, 83 Traore - 14. Mikula, 47. Tupta
Jablonec - Slovácko 2:0
Branky: 10. Chramosta, 20. Krulich
Sparta - Plzeň 2:1
Branky: 3. Laci, 27. Kuchta - 26 Durosinmi