Ostrava - Brno 4:0Baník si doma s chutí zastřílel, zářil Juroška

11. Cadu 1 : 0
32. Tijani 2 : 0
37. Plavšič 3 : 0
62. Juroška 4 : 0

Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli v sobotním utkání 1. kola nadstavby ve skupině o záchranu nad Zbrojovkou Brno vysoko 4:0. Domácí tým vedl už po pauze 3:0. Obránce vítězů Jan Juroška vstřelil gól a připsal si i dvě asistence. Ostrava poprvé v sezoně proti Brnu bodovala.

Ostravský fotbalista Cadu slaví gól v utkání s Brnem.

Zápas byl od začátku jednostrannou záležitostí. Domácí hráli od úvodu aktivně a od 10. minuty i vedli, když Cadu trkl hlavou do sítě Juroškův centr zprava. Ostrava po stranách vcelku hladce pronikala k brněnské bráně, ve 14. minutě z otočky nebezpečně vypálil Klíma, ale rána skončila vedle tyče.

I ve druhé trefě měl prsty krajní obránce Juroška. Centimetrově přesným pasem od pravé lajny ve 32. minuty vybídl Tijaniho a nejlepší ostravský střelec míč lízl hlavou přesně k tyči. Nigerijský útočník zapsal svůj devátý gól v ligové sezoně a navázal na hattrick z posledního utkání v Olomouci.

Baník s narůstajícím skóre zvyšoval i svou dominanci a sebejistotu. V 37. minutě sehrál pohlednou kombinaci: Kaloč překonal brněnskou defenzivu lobem za obrannou linii a rozběhnutý Plavšič po zemi překonal potřetí Berkovce. Slezané odehráli nejlepší první půli od třetího kola.

Trenér hostů Hašek okamžitě reagoval stažením Alliho ze hřiště a o přestávce udělal další tři změny ve snaze probudit svůj výběr. Ale šance měli znovu hlavně domácí. V 53. minutě pálil z hranice pokutového území Klíma, jeho ránu však brněnská obrana zblokovala na roh.

Přesnou mušku neměl ani střídající Almási, jenž hlavičkou z 10 metrů zakončil nad. Zato Juroška v 62. minutě se opět blýskl obránce Juroška, když si od pravé lajny navedl míč k šestnáctce a pak levačkou zacílil přesně horní roh Berkovcovy brány. Skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Slezané navázali na minulé vítězství 4:1 v Olomouci a připsali si nejvyšší výhru od únorového triumfu 5:0 v Teplicích. Brno za celý zápas nevystřelilo na ostravskou bránu a venku v lize podesáté za sebou nezvítězilo.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:
Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 4:0 (3:0)
Branky: 10. Cadu, 32. Muhamed Tijani, 37. Plavšič, 62. Juroška. Rozhodčí: Orel - Slavíček, Arnošt - Nehasil (video). ŽK: Granečný, Mohamed Tijani (oba Brno). Diváci: 6117.
Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Lischka (55. Pojezný), Fleišman - Kaloč - Cadu (71. P. Jaroň), Miškovič, Klíma (71. Buchta), Plavšič (83. Svozil) - Muhamed Tijani (55. Almási). Trenér: Hapal.
Brno: Berkovec - Matejov (46. Hladík), Mohamed Tijani, Hlavica, Koželuh - Texl - Nečas (46. Divíšek), Blecha (46. Štěrba), Ševčík, Alli (39. Granečný) - Řezníček (86. Fousek). Trenér: Hašek.