Blšanům žižkovské vyhnanství svědčí

Podruhé už to Blšanům v nuceném domácím vyhnanství na Žižkově vyšlo. Po remíze s Drnovicemi porazily v utkání 10. kola první Gambrinus ligy Slovácko 2:0, dosáhly na druhou výhru v sezóně a utekly ze sestupových pozic.

"Byl to pro nás strašně důležitý zápas. Chvílemi jsme byli pod velkým tlakem, ale zvládli jsme to," oddechl si blšanský trenér Michal Bílek. Pětadvacet minut neviděli diváci absolutně nic, ale první gól takřka prázdné tribuny nadchl: Sýkora zahájil svůj velký večer tím, že si vychutnal Švejnohu a Pešírovi po jeho milimetrovém centru stačilo před Drobiszem nastavit nohu - 1.0.

Hosté měli přesto více šancí. V té největší byl v první půli Abrahám, ale míč letící do sítě akrobaticky odvrátil Horáček. Kadlec pak z malého vápna o fous překopl a další míče létaly kolem tyčí Chvalovského. "Nic nedáme, jsme úplně impotentní. Už od začátku sezóny se s tím potýkáme," připomněl kouč hostí Karel Jarolím, že jeho tým dosud skóroval pouze pětkrát!

To Blšany byly v neděli v proměňování příležitostí doslova stoprocentní. Po hodince hry vyrobil muž utkání Sýkora další parádní přihrávku pro střelce Zelenku. Slovácko na zvrat nemělo. "I když jsme vyhráli, doma se zde necítíme. Je to neutrální hřiště," utrousil Bílek

Chmel Blšany - FC Slovácko 2:0
Poločas: 1:0, Branky: 25. Pešír, 61. Zelenka. Hlavní rozhodčí Matějek, žluté karty: Michal, Bílek - Švejnoha, 312 diváků
Sestavy
Blšany: Chvalovský - Vorel, Müller, Horáček - Michal, Bílek, Šelicha, Sýkora, Pleško (84. Buldra) -Zelenka (90. Devátý), Pešír (80. Polodna).
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Petržela, Jarolím, Abrahám (65. Zb. Pospěch), Polách, Kadlec (58. Filipský) - Nezmar (84. Kolář), Ivana.