Blšany získaly v Budějovicích bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Blšanští po pauze srovnali jednogólové manko a připsali důležitý bod. Jihočeši tak po prohře na Žižkově ztratili další body s klubem ze dna tabulky.

Rázněji vstoupili do souboje hosté. Už ve druhé minutě v prvním náznaku šance pálil mimo bránu Šelicha. Přímočařejší tah na bránu nabízel Blšanským další možnosti. Zelenkova rána, kterou tečoval Plocek, skončila na břevně Semanovy brány. Pleško zaměstnal domácího gólmana střelou do šibenice z přímého kopu. Šelicha dalším pokusem směřujícím mezi tyče trefil nešťastně stojícího spoluhráče Zelenku.

Domácí se nijak zvlášť ve snaze o ofenzivu nepřetrhli. Kapitán Vozábal dlouho přihrávkami vyhledával spíše protihráče. Kuliče a Lafatu na hrotu bezpečně hlídal blšanští zadáci. Neskonalou trpělivost a shovívavost projevovali domácí fandové. Momenty připomínající první ligu si totiž Českobudějovičtí schovali až na konec půle. A hned jejich první trefa mezi tyče skončila v nastaveném čase gólem - po rohu hlavou poslal míč pod břevno Lafata.

Ve stále nevalném představení po pauze měli domácí mírnou převahu, ale soupeři život moc nekomplikovali. A Blšanští toho náležitě využili. V 60. minutě Zelenka vyslal do sóla Šelichu, který po zemi prostřelil Semana.

Jihočeši odpověděli šancí Kuliče, kterého vychytal Chvalovský. Gruberův pokus o lob skončil mimo. V májové přeháňce jakoby ožili hosté. Ale jen sérií sražených střel skončil závar před domácí bránou.

České Budějovice - Blšany 1:1 (1:0)
Branka: 45. Lafata - 60. Šelicha. Rozhodčí Vidlák, žluté karty: Homoláč, Leština, Dvořák - Sýkora, Šelicha, Zelenka, 2589 diváků, poločas 1:0.
České Budějovice: Seman - Pončák, Horejš, Homoláč, Leština - Vozábal, Adam (71. Gruber), Dvořák, Plocek (75. Matoušek) - Lafata, Kulič (79. Smíšek).
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Vorel, Horáček, Sýkora (46. Pudil) - Šelicha (90. Hašek), Bílek, Devátý (85. Kožíšek), Pleško - Zelenka, Pešír.