Hlavní obsah

Bohemians se chtějí vyhnout boji o záchranu

14. 6. 2022 16:38

Fotbalisté Bohemians 1905 začnou ve středu letní přípravu na další sezonu kondičními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Následovat bude soustředění v Rakousku, během kterého vršovický celek odehraje tři utkání. Na tiskové konferenci to uvedl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz, jenž označil uplynulou sezonu za zklamání. "Klokani" udrželi prvoligovou příslušnost až v baráži, v ročníku 2022/23 bude cílem umístění ve středu tabulky.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Předseda představenstva Bohemians Praha 1905 Dariusz Jakubowicz na tiskové konferenci k zahájení přípravy.

Článek

Bohemians obsadili v nadstavbové skupině o záchranu 14. místo a museli do baráže proti Opavě, dvojzápas ale zvládli. "Po sportovní stránce jsme velmi nespokojení, sezona pro nás nedopadla dobře. Momentálně analyzujeme možné důvody a příčiny. Budeme chtít udělat vše pro to, aby se to neopakovalo," uvedl Jakubowicz.

"Klokany" dovedl k záchraně trenér Jaroslav Veselý, který povýšil z pozice asistenta v březnu po konci Luďka Klusáčka. Veselý podepsal na začátku června nový, dvouletý kontrakt a bude mít za cíl obsadit s týmem minimálně desáté místo po základní části. "Chceme hrát prostředek tabulky, to je reálně v silách Bohemky. Umístění ve spodní skupině by bylo zklamáním," podotkl Jakubowicz.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Záložník Josef Jindřišek na tiskové konferenci fotbalistů Bohemians Praha 1905 den před startem letní přípravy.

K lepšímu umístění by měly Pražanům pomoct i nové dresy s vodorovnými pruhy v tradičních zeleno-bílých barvách.

Jakubowicz také nastínil, jak pokračují jednání o plánované rekonstrukci stadionu v Ďolíčku, který vlastní pražský magistrát. "Pomalu se posouváme dál. V pondělí bude další setkání ohledně způsobu financování. A pak už by město mělo zadat architektonickou soutěž, která rozhodne o finální podobě. Vypsána bude do konce srpna," uvedl předseda představenstva. Doplnil, že nová kapacita by měla být minimálně osm tisíc diváků a stadion bude po rekonstrukci splňovat parametry pro evropské soutěže.

Už 13. sezona v dresu "Klokanů" čeká klubového rekordmana Josefa Jindřiška. Jednačtyřicetiletý defenzivní záložník odehrál za Bohemians zatím 304 utkání. "Poslední zápas proti Opavě to rozhodnutí o prodloužení smlouvy umocnil. Přišlo šest tisíc lidí, byla dobrá atmosféra, po takovém zápase se mi končit nechtělo. Myslím, že klukům pořád stačím a týmu mám co dát," dodal kapitán týmu.

Reklama

Související témata: