České Budějovice - Union Berlín 0:1Bohemians zdolali v přípravě Liefering, České Budějovice podlehly bundesligovému soupeři

Fotbalisté Bohemians 1905 zakončili soustředění v Rakousku výhrou 2:0 nad Lieferingem a během letní přípravy udrželi stoprocentní bilanci. České Budějovice podlehly 0:1 bundesligovému Unionu Berlín, stejným výsledkem uspěla Ostrava nad kyperskou Karmiotissou. Mladá Boleslav přišla v závěru o výhru nad druholigovým Varnsdorfem a doma jen remizovala 1:1. Ligový nováček Brno zvítězilo 1:0 v Kroměříži.

Bohemians v Mondsee proti druholigovému rakouskému Lieferingu skórovali v obou poločasech, prosadili se Puškáč a Květ. "Klokani" navázali na triumf nad Újpestí (1:0) a znovu neinkasovali. V Rakousku si poradili i se St. Pöltenem a zatím zvládli všech pět přípravných utkání.

První porážku utrpěly České Budějovice, které ve středu překvapivě zdolaly Augsburg. Dalšímu bundesligovému týmu ale v Neukirchenu podlehly po Seguinově trefě z 37. minuty. Dynamo ještě čeká v Rakousku pondělní duel proti týmu Wieczysta Krakov.

"První poločas byl z naší strany slušný, pak nám nevyšel vstup do toho druhého, kdy jsme kazili rozehrávky a nevyhodnocovali dobře situace. Bylo to mužstvo, které vybojovalo evropské poháry, z toho pohledu nám to spoustu věcí ukázalo," řekl pro klubový web asistent trenéra Jan Baránek. Union obsadil v minulé sezoně páté místo v německé lize a v Evropské konferenční lize narazil i na pražskou Slavii.

Ostrava nastoupila k dalšímu zápasu jen dva dny po utkání proti Celticu u příležitosti oslav 100. výročí založení klubu, kouč Pavel Vrba proto nechal od úvodních minut na lavičce některé opory. Utkání v polských Kielcích rozhodl ve 14. minutě Marek Jaroň, který jako jediný překonal bývalého gólmana Liberce Knoblocha. V sestavě kyperského celku nechyběli ani obránce Tomáš Čelůstka a záložník Josef Hušbauer.

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už po čtvrthodině hry, Ladra ale pokutový kop neproměnil. Ve 39. minutě se prosadil až Pech, v nastavení vyrovnal hlavou po rohovém kopu Richter.