Boleslav dotáhla dvougólovou ztrátu. Utrápené Budějovice na kolenou, v Ďolíčku se na branku čekalo marně

První fotbalová liga měla ve středu na programu tři dohrávky 17. kola. Mladá Boleslav uhrála doma s Karvinou remízu 2:2, v utkání přitom o dvě branky prohrávala a v prvním poločase neproměnila pokutový kop. Hradec Králové zvítězil 2:0 na půdě posledních Českých Budějovic. Pražští Bohemians uhráli v Ďolíčku proti rozjetému Liberci bezbrankovou remízu.

Hradecký Jakub Kučera padá po souboji s českobudějovickým Marcelem Čermákem.

Fotbalisté pražských Bohemians v dohrávce 17. kola remizovali na domácí půdě 0:0 s Libercem. Klokani nevyužili přesilovku po vyloučení Ghaliho z 58. minuty, Severočeši sedm kol po sobě neprohráli.

Mladá Boleslav remizovala 2:2 doma s Karvinou. Hosté přitom po třinácti minutách utkání vedli 2:0 po gólech Amara Memiče a Martina Doležala, slibný náskok ale neudrželi. Autor vyrovnávací branky Yusuf Hilál neproměnil na konci prvního poločasu pokutový kop. Oba týmy v lize bodovaly po třech porážkách za sebou.

Hradec Králové ovládl duel na půdě posledních Českých Budějovic a zvítězil 2:0. Jihočechům po sedmé porážce v nejvyšší soutěži za sebou patří v tabulce stále poslední místo. Východočeši, o jejichž vítězství rozhodli brankami v  úvodním dějství Lukáš Čmelík a Jakub Kučera, naplno bodovali po čtyřech kolech a jsou jedenáctí. Zápas se měl původně hrát před dvěma týdny, ale kvůli přívalu sněhu byl odložen.

V původním termínu se ze 17. kola uskutečnily jen dva z osmi zápasů. Po dnešku jich je odehraných šest, jelikož Jablonec s Teplicemi se utkaly už minulou středu. Duely Zlína se Slavií a Ostravy s Plzní stále nemají náhradní termín.