Ml. Boleslav - Zlín 3:2Boleslav v divokém závěru udolala Zlín

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 26. kole první ligy po dramatickém závěru doma Zlín 3:2. Středočeši si v rozmezí 11. až 15. minuty vypracovali dvougólový náskok zásluhou Matěje Pulkraba a Tomáše Ladry. Za hosty v úvodním dějství snížil Tomáš Schánělec a na začátku nastavení srovnal střídající Vukadin Vukadinovič. Domácí ale nakonec přece jen zvítězili, když se v závěru s pomocí teče bránícího Martina Cedidly prosadil další příchozí hráč z lavičky a někdejší útočník Zlína Lamin Jawo.

Boleslavští hráči slaví branku proti Zlínu.

Mladoboleslavští svěřenci trenéra Davida Holoubka v nejvyšší soutěži popáté za sebou bodovali a posunuli se na páté místo tabulky. „Ševci“ vyhráli jediné z posledních osmi kol a zůstali čtrnáctí o bod před Karvinou.

Vzájemné říjnové utkání bylo nejgólovějším v samostatné ligové historii, Boleslav vyhrála ve Zlíně 9:5. Oba týmy tehdy vedli jiní trenéři. Jako první dnes zahrozili v šesté minutě hosté, když si Schánělec zpracoval dlouhý centr, jenže jeho ztečovaný pokus o lob skončil nad brankou.

Skóre otevřeli domácí v 11. minutě. Pulkrab na hranici šestnáctky vystřelil po zemi na vzdálenější tyč a překonal Dostála. Šestadvacetiletý útočník, který kvůli zranění vynechal minulá čtyři kola, vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně.

Matěj Pulkrab střílí na zlínskou branku.

Za další čtyři minuty Středočeši náskok navýšili. Kušej si zpracoval Kostkův nákop, prodral se do pokutového území a přenechal míč zakončujícímu Ladrovi. Také on zaznamenal čtvrtou trefu v ročníku nejvyšší soutěže.

Po téměř půlhodině hry Holíkova střela z šestnáctky těsně minula domácí tyč. V 35. minutě si hosté málem dali kuriózní vlastní branku. Nombilova skákavá „malá domů“ prošla Dostálovi mezi nohama a zlínský brankář míč na poslední chvíli zastavil.

V 39. minutě Zlínští snížili. Cedidlův centr Bužek prodloužil hlavou a Schánělec stejným způsobem vyzrál na gólmana Mikulce. Jednadvacetiletý hráč se dočkal premiérové branky v nejvyšší soutěži. Hosté mohli do konce úvodního dějství srovnat, jenže Cedidla po Slončíkově rohovém kopu hlavičkoval vedle.

Rovněž podzimní vzájemné utkání skončilo po prvním poločase 2:1 pro domácí, tentokrát se však po změně stran gólová přestřelka nestrhla. Diváci dlouho čekali na výraznější šanci, vše podstatné se odehrálo až v nastavení. Ihned s vypršením normální hrací doby Vukadinovič srovnal střelou z úhlu. Srbský hráč je s pěti góly nejlepším týmovým střelcem v ligové sezoně.

Zdálo se, že Zlín bude ve třetím kole po sobě remizovat 2:2, avšak domácí dělbu bodů odmítli. V páté minutě nastavení Fulnek nacentroval do vápna a Jawo pomocí lehké teče hostujícího stopera Cedidly zařídil Boleslavi triumf. Zlín má s 57 inkasovanými brankami nejhorší defenzivu soutěže.

Trenér David Holoubek z Boleslavi se raduje z vítězství.

Boleslav doma v lize zvítězila potřetí za sebou a získala tam 26 z celkových 39 bodů v sezoně. V nejvyšší soutěži se Zlínem pošesté po sobě neprohrála.

„Ševci“ venku v lize zvítězili v jediném z posledních 15 zápasů a získali tam jen šest z celkových 20 bodů v ročníku.

26. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav – FC Zlín 3:2 (2:1)
Branky: 11. Pulkrab, 15. Ladra, 90.+5 Jawo - 39. Schánělec, 90.+1 Vukadinovič. Rozhodčí: Zaoral - Kubr, Pochylý - Kocourek (video). ŽK: Šimek - Slončík. Diváci: 2381.
M. Boleslav: Mikulec - Kadlec, Král, Karafiát, Fulnek - Mareček (62. Solomon), Kubista - Kostka (75. Sakala), Ladra (85. Fila), Kušej (85. Šimek) - Pulkrab (61. Jawo). Trenér: Holoubek.
Zlín: Dostál - Holík (68. Načkebija), Cedidla, Černín, Bartošák (78. Vukadinovič) - Nombil (46. Kolář), Bužek - Reiter (30. Pidro), Slončík (78. Simerský), Fantiš - Schánělec. Trenér: Červenka.