Sparta se po výhře na jihu Čech vrátila do čela tabulky. Baník ukončil domácí mizérii

Fotbalisté Sparty uspěli v 26. kole na hřišti Českých Budějovic a vrátili se do čela tabulky Fortuna ligy. Po vítězství 1:0 mají před druhou Slavii jednobodový náskok. Baník Ostrava doma zvítězil po více než půl roce, Teplice smetl 4:1. Hradec Králové přetlačil Karvinou 2:1 a Mladá Boleslav v divokém závěru udolala Zlín 3:2.

Radost hráčů Sparty

Sparta neměla na jihu Čech nijak oslanivý vstup do utkání, ale Dynamo z úvodních náznaků šancí nic nevytěžilo a v 17. minutě naopak udeřili Letenští. Při gólové střele Veljka Birmančeviče neměl gólman Budějovic Martin Janáček čisté svědomí.

Pražané od té chvíle na jihočeském pažitu kontrolovali hru, domácí k ničemu nepouštěli a Kuchta mohl náskok Sparty navýšit. Z úhlu ale trefil pouze boční síť. Hříšník z olomouckého klubu Belmondo se v 89. minutě objevil v ještě větší příležitosti, ale z malého vápna českobudějovickou bránu trestuhodně přestřelil.

Spartě to však vadit nemuselo, po vítězství 1:0 se Letenští vrátili do čela tabulky a před Slavií mají jednobodový náskok.

Fanoušci Baníku se konečně dočkali. Na výhru v domácím prostředí čekali od 23. září, kdy Baník rozstřílel Zlín 5:1. V dnešním duelu proti Teplicím měla Ostrava vynikající úvod a po trefách Tanka s Rusnákem vedla ve 22. minutě již o dvě branky. Svěřenci trenéra Pavla Hapala poté duel bez větších problémů kontrolovali a po přestávce přidali další branky Ewerton s Adediranem. Čestný úspěch Teplic zapsal Audinis.

Výhra 4:1 posunula Ostravu na čtvrtou příčku tabulky, Severočeši zůstávají devátí.

Mladá Boleslav měla proti Zlínu drtivý nástup. Zásahy Matěje Pulkraba a Tomáše Ladry zajistily Středočechům dvoubrankový náskok již po úvodní čtvrthodině hry. Zlín ještě v prvním dějství po výstavní hlavičce Tomáše Schánělce snížil.

Ve druhém poločase domácí dlouho drželi vedení, ale v první minutě nastavení je zmrazil svým pátým gólem v sezoně Vukadin Vukadinovič. Svěřenci kouče Davida Holoubka však dokázali bleskově zareagovat a Lamin Jawo jim v 95. minutě vystřelil tři body.

Bitva ze suterénu ligové tabulky se odehrála v Hradci Králové. Domácí šli v 25. minutě díky Štěpánu Harazimovi do vedení, ale Karviná deset minut nato dokázala odpovědět. V nastavení prvního poločasu však karvinský Amar Memič vyfasoval červenou kartu a hosté dlouhé oslabení neustáli. V 65. minutě rozhodl o hradeckém vítězství Karel Spáčil. Výhra 2:1 posunula Hradec na jedenáctou příčku, s jedenáctibodovým náskokem na předposlední Karvinou.

Čtyři duely 26. kola se hrály i v sobotu. Bohemians po výhře 2:0 nad Jabloncem slavili první bodový zisk od 11. listopadu. Olomouc překvapivě doma podlehla 0:2 Pardubicím a další šok se zrodil i v Plzni. Domácí Viktoria prohrála 1:3 s Libercem, ač se předtím vezla na šestizápasové vítězné vlně. Ve večerním zápase Slavia vyhrála 3:1 na Slovácku.