Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:2Mladá Boleslav vyhrála na jihu Čech, rozhodl Suchomel

8. Kostka 0 : 1
75. Ondrášek 1 : 1
83. Suchomel 1 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 9. kole první ligy v Českých Budějovicích 2:1. Středočeši vyhráli v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a upevnili si šesté místo, navíc mají k dobru odložený domácí duel s Plzní. Jihočeši prohráli třetí z posledních čtyř kol a zůstali třináctí.

Trenér Mladé Boleslavi Marek Kulič na archivním snímku.

Vedoucí branku vstřelil v úvodu utkání mladoboleslavský Dominik Kostka, za domácí vyrovnal ve druhé části střídající Zdeněk Ondrášek. Vítězství hostů zajistil v závěru střídající Martin Suchomel, pro něhož šlo o první ligový gól v kariéře. Mladá Boleslav zvítězila v pátém z posledních šesti ligových duelů v Českých Budějovicích.

Hosté začali lépe. Hned ve druhé minutě po Matějovského centru nezakončil přesně v dobré pozici Kubista. Vzápětí se však už svěřenci trenéra Kuliče, který za Dynamo hrával, radovali. V osmé minutě se tlačil důrazně za míčem Pulkrab, jenž se srazil s českobudějovickým brankářem Janáčkem, a balon se dostal k zakončujícímu Kostkovi. V ligové sezoně skóroval podruhé. Domácí do konce poločasu více drželi míč, ale na soupeře nic nevymysleli.

Podobně vypadal i druhý poločas. Jihočeši se snažili najít cestu k mladoboleslavské brance, ale málokdy se jim to povedlo. V 52. minutě po Aliho centru míč jen lehce sjel po břevně do autu.

Dynamo srovnalo v 75. minutě. Adediran přetlačil v souboji Fulneka, poslal prudký centr před branku, kde se hlavou prosadil Zdeněk Ondrášek. Bývalý český reprezentant se zapsal mezi střelce podruhé v ročníku nejvyšší soutěže.

Euforie Dynama z vyrovnání však neměla dlouhého trvání. O osm minut později tečoval Suchomelovu střelu bránící Trummer a Janáček, který v pátek oslavil 23. narozeniny, podruhé v zápase inkasoval. České Budějovice prohrály doma v lize po dvou výhrách a s 24 inkasovanými góly mají spolu se Zlínem nejhorší obranu v nejvyšší soutěži.

9. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Branky: 75. Ondrášek - 8. Kostka, 83. Suchomel. Rozhodčí: Rouček - Ratajová, Mokrusch - Berka (video). ŽK: Trummer, Sladký - Kostka. Diváci: 2657.
Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Broukal (58. Ondrášek), Králik, Trummer - Hora (72. Suchan), Hellebrand (90. Hubínek) - Skalák (72. Šigut), Čermák, Alli - Adediran. Trenér: Nikl
M. Boleslav: Trmal - Kostka (82. Mašek), Suchý, Karafiát, Fulnek - Matějovský (59. Poulolo), Kubista - Kušej, Mareček (82. Ladra), Solomon (69. Suchomel) - Pulkrab (59. Hilál). Trenér: Kulič

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.