Hlavní obsah

Disciplinární komise bude řešit chování fanoušků Sparty v duelu se Slováckem

11. 11. 2022 13:10

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila disciplinární řízení s pražskou Spartou kvůli výtržnostem fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu během domácí ligové dohrávky 14. kola proti Slovácku. Kvůli použití pyrotechniky v utkání s Brnem hrozí trest i Viktorii Plzeň. Disciplinární komise o zahájení řízení informovala v komuniké.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Na Letné se pár minut nehrálo. Sparťanští fanoušci naházeli v utkání proti Slovácku na hrací plochu světlice a dělobuchy.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Utkání Sparta - Slovácko bylo v prvním poločase na pět minut přerušeno, jelikož příznivci z domácího "kotle" naházeli na hrací plochu několik světlic a dělbuchů a dožadovali se rezignace klubového vedení. Zbytek stadionu chování této části příznivců důrazně odsoudil. Po znovuzahájení zápasu se "kotel" postupně vyprázdnil.

S neukázněnými diváky si šli během zápasu promluvit trenér Brian Priske a zraněný kapitán Ladislav Krejčí mladší. Sparta chování části fanoušků na klubovém webu odsoudila a naznačila, že některé příznivce může potrestat.

"Klub v posledních letech uložil desítky zákazů vstupu na domácí utkání ACS a uložil také desítky pokut, které vycházely z porušení návštěvního řádu stadionu. K těmto opatřením Sparta přistupuje v případech, kdy fanoušek svým jednáním ohrožuje bezpečnost na stadionu, dopouští se násilí či rasismu, případně jeho jednání může narušit řádný průběh utkání," uvedla Sparta.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Na Letné se pár minut nehrálo. Sparťanští fanoušci naházeli na hrací plochu světlice a dělobuchy.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

"Klub je ve svém rozhodování předvídatelný. V případě zmíněného toxického jednání tedy docházelo, dochází a nadále bude docházet k ukládání pokut či zákazů vstupu na domácí zápasy Sparty. Tento náhled na nepřijatelné chování na stadionu je neměnný," upozornila Sparta. "Žádný z cílů a požadavků tohoto protestu nebude ze strany klubu vyslyšen," dodal klub.

Disciplinární komise zahájila řízení s letenským klubem kvůli porušení povinností pořadatele, stejně jako s Plzní. Fanoušci Viktorie během středeční dohrávky s Brnem rovněž pronesli na stadion a použili pyrotechniku.

Reklama