Slovácko - Pardubice 1:2Divoký závěr a kolaps Slovácka, slaví Pardubice

14. Zlatohlávek 0 : 1
89. Cicilia 1 : 1
90. Hlavatý 1 : 2

Fotbalisté Slovácka ve 20. kole první ligy nečekaně prohráli s Pardubicemi 1:2 a v nejvyšší soutěži nebodovali po sedmi utkáních. Východočeši vedli od 14. minuty po brance Tomáše Zlatohlávka, v 89. minutě srovnal Rigino Cicilia a využil tak přesilovku, kterou domácí hráli od 68. minuty a vyloučení Dominika Mareše. V první minutě nastavení ale navzdory oslabení rozhodl po brejku hostující Michal Hlavatý. Slovácko zůstalo v neúplné tabulce čtvrté, Pardubice po druhé ligové výhře po sobě třinácté.

Zleva Denis Halinský z Pardubic a Rigino Cicilia ze Slovácka.

Do prvních střeleckých šancí se dostali zkušení domácí hráči. Nejlepší ligový střelec Havlík vypálil v šesté minutě nad a jedenáctou branku v ročníku nejvyšší soutěže nedal, za chvíli hlavičkoval mimo Kalabiška.

Hosté nicméně hráli velmi aktivně a pohybem ztěžovali domácím rozehrávku. Po dobrém napadání Východočechů padl i první gól ligového jara. Daněk vybojoval míč, poslal jej na Chlumeckého, jehož centr z levé strany ve 14. minutě zblízka umístil hlavou do sítě Zlatohlávek.

Slovácko se pak tlačilo za vyrovnáním, Trávníkovu ránu z 25 metrů vytáhl na roh brankář Kinský. Domácí se ovšem do větších příležitostí dostávali v úvodním dějství těžce. Chyběl jim větší klid ve finální fázi a když už pardubickou defenzivu překonali, trefil Kalabiška ve 32. minutě jen břevno.

Fotbalisté Slovácka nestačili na Pardubice

Východočeši i po přestávce pružnou obranou a rychlým přechodem do útoku komplikovali velkému favoritovi snahu o vyrovnání. V 55. minutě postupoval hostující Brdička sám na gólmana Heču a přepadl přes něj. Sudí Volek nejprve nařídil za faul pokutový kop, ale po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí situace ze záznamu penaltu odvolal.

Domácím tento moment pomohl a postupně zvyšovali tlak. Po šancích, které měl Cicilia, pomohlo Slovácku v 68. minutě vyloučení Mareš po druhé žluté kartě. Nápor domácích postupně gradoval, přetížená defenziva Východočechů v čele s Kinským ale dlouho odolávala. Střídající Mihálik pálil z ostrého úhlu nad, hostující obránce Ortiz zachraňoval po rohu na brankové čáře.

Slovácko se dočkalo vyrovnání až v 89. minutě, když se s pomocí břevna prosadil Cicilia. Domácí chtěli otočit zápas na svou stranu, ale místo toho nečekaně inkasovali. Po brejku a přihrávce Patráka se v první minutě nastavení do odkryté branky trefil Hlavatý. Pardubičtí venku v lize zvítězili po dvou porážkách za sebou.

20. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - FK Pardubice 1:2 (0:1)
Branky: 89. Cicilia - 14. Zlatohlávek, 90.+1 Hlavatý. Rozhodčí: Volek - Hájek, Žurovec - Zelinka (video). ŽK: Daníček - Mareš, Daněk, Brdička, Chlumecký. ČK: 68. Mareš. Diváci: 4723.
Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček (76. Vecheta), Kadlec, Kalabiška (76. Blahút) - Trávník, Kim Sung-pin (66. Kohút) - Petržela (66. Mihálik), Havlík, Juroška (84. Kvasina) - Cicilia. Trenér: Svědík.
Pardubice: Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou (72. Donát), Vacek (84. Tischler), Hlavatý - Daněk (72. Surzyn) - Zlatohlávek (63. Krobot), Brdička (63. Patrák). Trenér: Kováč.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200