Dort zvolil Blšany, přestože zájem měla i Sparta

BLŠANY

Fotbalový záložník Filip Dort patřil v uplynulém ročníku první ligy k hvězdám soutěže. Svými góly pomohl třiadvacetiletý fotbalista Opavě k záchraně a stal se žádaným zbožím. Přesto poněkud překvapivě vyhrály letní tahanici o šikovného středopolaře Blšany. Chmelaři podepsali s hráčem dvouletou smlouvu.

Filip Dort v dresu Opavy.

Ofenzívní hráč byl v hledáčku pražské Sparty i Viktorie Žižkov, ale námluvy nejlépe zvládl severočeský celek. Dort ale nenastoupí v blšanském dresu od začátku soutěže, je totiž zraněn. Rekonvalescence po operaci křížových vazů mu zabere celou podzimní část sezóny.

"Po zranění budu potřebovat pravidelně hrát. To je pro mou další kariéru teď vůbec nejdůležitější, navíc v Blšanech je výborná parta i skvělé zázemí," komentoval nečekanou volbu Dort.

Dort, který příští úterý oslaví čtyřiadvacáté narozeniny, loni v osmadvaceti startech zaznamenal jedenáct branek. To byla téměř třetina branek, které Opava v sezóně zaznamenala. Slezané se díky Dortově střelecké chuti v lize udrželi, obsadili 12. místo.