Douděra coby asistent rozhodčího spoluhráčům nenadržoval. Bavilo mě to, řekl

Když přišla nečekaná a dost bizarní situace, rychle a rád se chopil nezvyklého úkolu. Fotbalista Slavie David Douděra si vyzkoušel více než půlhodinu přípravného zápasu červenobílých s Rakówem Čenstochová roli asistenta sudího. „Nebyli rozhodčí, tak mě napadlo, že si vyzkouším novou tíhu odpovědnosti. Mám rád nové věci, takže proč ne,“ usmíval se Douděra v rozhovoru pro klubový web. Pro druhou půli ho vystřídal slávistický náhradní brankář Jan Sirotník. Červenobílí v zápase nakonec porazili polského mistra 2:1 stejně jako následně Maccabi Haifa.

David Douděra (vlevoú oslavuje se spoluhráči ze Slavie gól vstřelený Bohemians.

Uplynulo přesně deset minut přátelského duelu mezi Slavií a Rakówem na stadionu v rakouském Welsu, když rozhodčí Lino Heiduck zapískal. Nikdo moc zprvu netušil, co se děje. Rakouský arbitr si k sobě volal záložníka polského mužstva Giannise Papanikolaoua, tvořil se kolem něj hráčů hrozen v bílých dresech. Heiduck po živých diskusích ukázal Papanikolaouovi červenou kartu.

Dohady pokračovaly, načež rakouský rozhodčí zápas ukončil, gestem svolal své kolegy asistenty a zamířil do kabin. Podle zpráv z Rakouska se necítil bezpečně, Papanikolaou mu měl vyhrožovat. Ve zmatku se na hřišti řešilo, jak postupovat dál. Obě mužstva se ale poměrně rychle dohodla, že utkání dohrají. Odřídil ho jeden z členů výpravy Rakówa s rozhodcovskými zkušenostmi, na čarách mu s praporkem v ruce pomáhal jeden člen každého týmu.

Za Slavii se ve zbytku prvního poločasu této role zhostil David Douděra. „Nijak negativně jsem to nevnímal, měl jsem radost, jak k tomu oba týmy přistoupily. Nechtěli jsme, aby Raków hrál o deseti, je to příprava, byla by to velká škoda. Férově jsme se domluvili, šlo to rychle," popsal krajní obránce českého vicemistra domluvu. Hrálo se v plném počtu na obou stranách.

Situace začíná v čase 22:20:

Když Douděra s praporkem vyrazil k lajně, fanoušci mu na slušně zaplněné tribuně tleskali. „Vnímal jsem to, děkuju moc. Znáte mě, jsem hodně emotivní člověk... Bylo to hezké, klobouk dolů před nimi," vyprávěl pětadvacetiletý hráč.

Byl spravedlivý, kumpánům nenadržoval. Když mávnul ofsajd, s úsměvem něco prohodil ke spoluhráčům. Neměl tendenci něco pouštět? „Napadlo mě to, ale mám takový charakter, že bych to nikdy neudělal. Bavilo mě to, pravidla umím, myslím že bych po kariéře rozhodčího mohl dělat," smál se Douděra.

První poločas se dohrál bez branek, po změně stran sešívaní prohrávali, ale vývoj duelu nakonec díky dvěma zásahům otočili a vyhráli 2:1, Douděra asistoval u vítězné branky. Gólovou přihrávku zapsal i proti Maccabi Haifa.

„Se svými výkony jsem věčně nespokojený, určitě se tam najdou chybičky i větší chyby. Ale zapsal jsem dvě asistence, tak snad jsem po dlouhé pauze obstál. Jsem tady, abych dělal body. Někdy hrajete dobře a nemáte nic, jindy je to horší a bodíky máte. Ale jsem za ně moc rád," podotkl k výkonu.