Euforii ze srovnání proti Spartě sebralo video. Gól měl platit, zní z kabiny Pardubic

Vyrovnáno. Pardubice–Sparta 2:2! Na lavičce Východočechů vytryskla euforie, hráči i členové realizačního týmu na sebe naskákali a šťastný střelec William Mukwelle se s chutí projel po kolenou. Radost ze srovnání v nastaveném čase ale trvala jen pár minut, video pro velice těsný ofsajd branku odvolalo a Pardubice tak kýžený bod nezískaly. „Myslíme si, že gól měl platit,“ přiblížil náladu v kabině útočník poraženého celku Tomáš Zlatohlávek.

Trenér Pardubic Radoslav Kováč během utkání se Spartou

„Uznal ho hlavní rozhodčí, pomezní neměl ani praporek nahoře. Fakt asi rozhodovaly milimetry. Je to pro nás strašná škoda,“ bědoval odchovanec Sigmy Olomouc, jenž se parádní ranou do šibenice postaral o jediný nakonec regulérní gól Pardubic v zápase.

Situace, již nakonec hlavní rozhodčí Dalibor Černý ve spolupráci s kolegy u VAR (Jan Petřík, Petr Caletka) vyhodnotil jako postavení mimo hru, Východočechy musí pořádně bolet. V inkriminovaném momentu protečoval Pablo Ortiz centr Kamila Vacka právě k Mukwellemu, který nezaváhal a vyrovnal. Jenže dle názoru videa (a po opravdu dlouhém zkoumání) byl zakončující Kamerunec o píď blíže brance než poslední obránce Jaroslav Zelený. Z dostupných záběrů kamer ale opravdu nešlo o nic jednoduchého na posouzení…

„Ukazovali mi nějakou fotku toho ofsajdu, zatím jsem to neviděl,“ komentoval klíčový okamžik duelu trenér Pardubic Radoslav Kováč. „Průkazné to nebylo, ale bohužel. Prostě to pískl. Pro nás je to hrozně těžké, dáte proti Spartě v 90. minutě na 2:2 a za chvíli tam sedíte zničeni s tím, že to nedopadlo. Neskutečná škoda, hlavně pro naše chlapce,“ posteskl si někdejší reprezentační obránce.

Videorozhodčí obrátil ještě jeden verdikt kolegy přímo na hrací ploše proti Pardubicím, ten ale zdaleka takové emoce nebudil. V 52. minutě Tomáš Solil padl k zemi po souboji s Davidem Pavelkou a Černý ukázal na značku pokutového kopu. Přísný trest ale VAR správně odvolal, neboť k zákroku došlo pár decimetrů před hranicí šestnáctky.

„Penaltu jsem měl před sebou, hned jsem říkal rozhodčímu, že si myslím, že to bylo těsně mimo vápno. Při druhé situaci jsem se otáčel za balonem a všiml si, že zakončující soupeř je za naší obranou. Tak jsme se ptali, jestli to byl ofsajd, nebo ne. VAR to rozhodl, ještě jsem to zpětně neviděl,“ nabídl svůj pohled Ladislav Krejčí, kapitán Sparty a dvougólový střelec v jedné osobě.

„Tři body jsme získali i s ohledem na to, jak rozhodl VAR. Byla to jedna z drobností, které se na tom podílely,“ prohlásil s úlevou trenér vítězů Brian Priske.

Pardubice tak budou napjatě čekat, jak se k odvolanému vyrovnání Mukwelleho postaví ve svém pravidelném pondělním komuniké Komise rozhodčích. Na každý pád je pro ně ale porážka krutá, jelikož úřadujícímu mistrovi ligy vzdorovaly zdatně. Jejich snaha ale k bodovému vyústění nevedla.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200