Hlavní obsah

Důležité informace o Fortuna lize 2021/22. Zápasy favoritů, info pro diváky a kolik týmů sestupuje?

23. 7. 2021 10:55

Nejvyšší domácí fotbalová soutěž se rozjíždí již v sobotu 24. července, kdy jde do akce hned osm týmů. Poslední kolo základní části je na programu na konci dubna, mistrovský titul obhajuje pražská Slavia.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Derby pražských S je naplánováno na 2. října.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Sezona 2021/22 začala o víkendu 24. a 25. července. Vítěze Fortuna ligy budeme znát nejpozději po konci nadstavbové části 21. května 2022.  Podzimní část elitní soutěže končí 18. prosince, začátek jarní části je naplánován na 5. února 2022 a končí 23. dubna 2022. Poté od 30. dubna začíná obnovená nadstavba.

Zápasy a derby favoritů

Souboj aspirantů na titul uvidí diváci v 7. kole, kdy Sparta hraje v Plzni a Slavia doma přivítá Slovácko. Derby pražských S se hraje 2. října a 5. března.

TOP ZÁPASY FAVORITŮ
Plzeň - Sparta11. září 2021 (7.kolo)
Sparta - Slavia2. října 2021 (10. kolo)
Slavia - Plzeň30. října 2021 (13. kolo)
Sparta - Plzeň12. února 2022 (21. kolo)
Slavia - Sparta5. března 2022 (24. kolo)
Plzeň - Slavia2. dubna 2022 (27. kolo)

Hradec Králové začne ligový ročník proti Bohemians a následně proti Karviné. Pro nováčka může být vstup proti papírově slabším týmům klíčový.

Formát soutěže a kolik týmů sestupuje

Formát soutěže se vrací do podoby před pandemií koronaviru, včetně nadstavbové části. Nehraje se však o poslední pohárové místo, jelikož mají čeští zástupci v Evropě nově jen čtyři místa.

V minulé sezoně se nejvyšší soutěže účastnilo 18 týmů, po postupu Hradce Králové a sestupu Brna, Opavy a Příbrami se letos hraje znovu s šestnácti celky.

Koronavirus a diváci

„Pokud v průběhu ročníku bude docházet ke karanténním opatřením, rozhodli jsme se pro jednu zásadní úpravu. Pokud v úvodních pětadvaceti kolech bude nařízena na nějaký klub karanténa, budeme hledat náhradní termíny pro dohrání zápasů. V okamžiku, kdy ke karanténě dojde od šestadvacátého kola výš, plus v nadstavbě, bude docházet ke kontumacím utkání," řekl v polovině června předseda LFA Dušan Svoboda.

Kontumaci se kluby budou moci vyhnout. Například tím, že do utkání nasadí juniorku nebo B-tým.

Povolený počet diváků na stadionech závisí na kapacitě tribun. Skoro deset tisíc fanoušků mohou na svých stadionech přivítat Slavie a Sparta, které disponují kapacitou 19 370 resp. 18 887 diváků.

Kapacita stadionuPovolená kapacita
až 5 000 diváků5 000
5 000 až 10 000 diváků5 000
10 000 a více50 % kapacity (s rozestupy mezi sedadly)

Fanoušci musí dodržovat platná vládní nařízení včetně nošení respirátorů, na stadion jsou vpuštěni jen diváci s certifikátem o očkování, prodělané nemoci nebo negativním testem.

Program Fortuna ligy 2021/22

1. kolo (24. července)
Hr. Králové - Bohemians, Sparta - Olomouc, Plzeň - Ml. Boleslav, Č. Budějovice - Teplice, Pardubice - Karviná, Zlín - Slavia, Jablonec - Ostrava, Liberec - Slovácko.
2. kolo (31. července)
Karviná - Hr. Králové, Liberec - Sparta, Bohemians - Plzeň, Slovácko - Č. Budějovice, Olomouc - Pardubice, Ostrava - Zlín, Ml. Boleslav - Jablonec, Teplice - Slavia.
3. kolo (7. srpna)
Pardubice - Ml. Boleslav, Zlín - Teplice, Č. Budějovice - Ostrava, Slavia - Olomouc, Jablonec - Bohemians, Plzeň - Slovácko, Sparta - Karviná, Hr. Králové - Liberec.
4. kolo (14. srpna)
Ml. Boleslav - Slavia, Teplice - Jablonec, Ostrava - Pardubice, Olomouc - Č. Budějovice, Bohemians - Sparta, Slovácko - Hr. Králové, Karviná - Zlín, Liberec - Plzeň.
5. kolo (21. srpna)
Sparta - Hr. Králové, Plzeň - Karviná, Č. Budějovice - Liberec, Pardubice - Bohemians, Zlín - Olomouc, Jablonec - Slovácko, Slavia - Ostrava, Ml. Boleslav - Teplice.
6. kolo (28. srpna)
Hr. Králové - Plzeň, Sparta - Č. Budějovice, Ostrava - Ml. Boleslav, Olomouc - Jablonec, Bohemians - Teplice, Slovácko - Pardubice, Karviná - Slavia, Liberec - Zlín.
7. kolo (11. září)
Plzeň - Sparta, Č. Budějovice - Hr. Králové, Pardubice - Liberec, Zlín - Bohemians, Jablonec - Karviná, Slavia - Slovácko, Ml. Boleslav - Olomouc, Teplice - Ostrava
8. kolo (18. září)
Hr. Králové - Pardubice, Sparta - Jablonec, Plzeň - Č. Budějovice, Olomouc - Ostrava, Bohemians - Slavia, Slovácko - Zlín, Karviná - Teplice, Liberec - Ml. Boleslav.
9. kolo (25. září)
Č. Budějovice - Karviná, Pardubice - Plzeň, Zlín - Sparta, Jablonec - Liberec, Slavia - Hr. Králové, Ml. Boleslav - Slovácko, Teplice - Olomouc, Ostrava - Bohemians.
10. kolo (2. října)
Hr. Králové - Jablonec, Sparta - Slavia, Plzeň - Zlín, Č. Budějovice - Pardubice, Bohemians - Olomouc, Slovácko - Teplice, Karviná - Ml. Boleslav, Liberec - Ostrava.
11. kolo (16. října)
Pardubice - Sparta, Zlín - Hr. Králové, Jablonec - Č. Budějovice, Slavia - Liberec, Ml. Boleslav - Bohemians, Teplice - Plzeň, Ostrava - Slovácko, Olomouc - Karviná.
12. kolo (23. října)
Hr. Králové - Teplice, Sparta - Ml. Boleslav, Plzeň - Jablonec, Č. Budějovice - Slavia, Pardubice - Zlín, Slovácko - Bohemians, Karviná - Ostrava, Liberec - Olomouc.
13. kolo (30. října)
Zlín - Č. Budějovice, Jablonec - Pardubice, Slavia - Plzeň, Ml. Boleslav - Hr. Králové, Teplice - Liberec, Ostrava - Sparta, Olomouc - Slovácko, Bohemians - Karviná.
14.kolo (6. listopadu)
Hr. Králové - Ostrava, Sparta - Teplice, Plzeň - Olomouc, Č. Budějovice - Ml. Boleslav, Pardubice - Slavia, Zlín - Jablonec, Karviná - Slovácko, Liberec - Bohemians.
15. kolo (20. listopadu)
Slavia - Jablonec, Ml. Boleslav - Zlín, Teplice - Pardubice, Ostrava - Plzeň, Olomouc - Hr. Králové, Bohemians - Č. Budějovice, Slovácko - Sparta, Karviná - Liberec.
16. kolo (27. listopadu)
Hr. Králové - Karviná, Sparta - Liberec, Plzeň - Bohemians, Č. Budějovice - Slovácko, Pardubice - Olomouc, Zlín - Ostrava, Jablonec - Ml. Boleslav, Slavia - Teplice.
17. kolo (4. prosince)
Ml. Boleslav - Pardubice, Teplice - Zlín, Ostrava - Č. Budějovice, Olomouc - Slavia, Bohemians - Jablonec, Slovácko - Plzeň, Karviná - Sparta, Liberec - Hr. Králové.
18. kolo (11. prosince)
Slavia - Ml. Boleslav, Jablonec - Teplice, Pardubice - Ostrava, Č. Budějovice - Olomouc, Sparta - Bohemians, Hr. Králové - Slovácko, Zlín - Karviná, Plzeň - Liberec.
19. kolo (18. prosince)
Hr. Králové - Sparta, Karviná - Plzeň, Liberec - Č. Budějovice, Bohemians - Pardubice, Olomouc - Zlín, Slovácko - Jablonec, Ostrava - Slavia, Teplice - Ml. Boleslav.
20. kolo (5. února)
Plzeň - Hr. Králové, Č. Budějovice - Sparta, Ml. Boleslav - Ostrava, Jablonec - Olomouc, Teplice - Bohemians, Pardubice - Slovácko, Slavia - Karviná, Zlín - Liberec.
21. kolo (12. února)
Sparta - Plzeň, Hr. Králové - Č. Budějovice, Liberec - Pardubice, Bohemians - Zlín, Karviná - Jablonec, Slovácko - Slavia, Olomouc - Ml. Boleslav, Ostrava - Teplice.
22. kolo (19. února)
Pardubice - Hr. Králové, Jablonec - Sparta, Č. Budějovice - Plzeň, Ostrava - Olomouc, Slavia - Bohemians, Zlín - Slovácko, Teplice - Karviná, Ml. Boleslav - Liberec.
23. kolo (26. února)
Karviná - Č. Budějovice, Plzeň - Pardubice, Sparta - Zlín, Liberec - Jablonec, Hr. Králové - Slavia, Slovácko - Ml. Boleslav, Olomouc - Teplice, Bohemians - Ostrava.
24. kolo (5. března)
Jablonec - Hr. Králové, Slavia - Sparta, Zlín - Plzeň, Pardubice - Č. Budějovice, Olomouc - Bohemians, Teplice - Slovácko, Ml. Boleslav - Karviná, Ostrava - Liberec.
25. kolo (12. března)
Sparta - Pardubice, Hr. Králové - Zlín, Č. Budějovice - Jablonec, Liberec - Slavia, Bohemians - Ml. Boleslav, Plzeň - Teplice, Slovácko - Ostrava, Karviná - Olomouc.
26. kolo (19. března)
Teplice - Hr. Králové, Ml. Boleslav - Sparta, Jablonec - Plzeň, Slavia - Č. Budějovice, Zlín - Pardubice, Bohemians - Slovácko, Ostrava - Karviná, Olomouc - Liberec.
27. kolo (2. dubna)
Č. Budějovice - Zlín, Pardubice - Jablonec, Plzeň - Slavia, Hr. Králové - Ml. Boleslav, Liberec - Teplice, Sparta - Ostrava, Slovácko - Olomouc, Karviná - Bohemians.
28. kolo (9. dubna)
Ostrava - Hr. Králové, Teplice - Sparta, Olomouc - Plzeň, Ml. Boleslav - Č. Budějovice, Slavia - Pardubice, Jablonec - Zlín, Slovácko - Karviná, Bohemians - Liberec.
29. kolo (16. dubna)
Jablonec - Slavia, Zlín - Ml. Boleslav, Pardubice - Teplice, Plzeň - Ostrava, Hr. Králové - Olomouc, Č. Budějovice - Bohemians, Sparta - Slovácko, Liberec - Karviná.
30. kolo (23. dubna)
Bohemians - Hr. Králové, Olomouc - Sparta, Ml. Boleslav - Plzeň, Teplice - Č. Budějovice, Karviná - Pardubice, Slavia - Zlín, Ostrava - Jablonec, Slovácko - Liberec.

Reklama

Sdílejte článek
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Ostrava FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha Slavia Ostrava - Slavia 3 : 3
20211219T18 : 00:00+0000
Ostrava vs. Slavia
Ostrava vs. Slavia
Ostrava
Slavia
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Teplice FK Teplice - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Teplice - Ml. Boleslav 0 : 1
20211219T15 : 00:00+0000
Teplice vs. Ml. Boleslav
Teplice vs. Ml. Boleslav
Teplice
Ml. Boleslav
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Olomouc SK Sigma Olomouc - Fastav Zlín Zlín Olomouc - Zlín 1 : 1
20211219T15 : 00:00+0000
Olomouc vs. Zlín
Olomouc vs. Zlín
Olomouc
Zlín
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Liberec FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice 0 : 0
20211219T15 : 00:00+0000
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Č. Budějovice
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Hr. Králové FC Hradec Králové - AC Sparta Praha Sparta Hr. Králové - Sparta 0 : 1
20211218T18 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Sparta
Hr. Králové vs. Sparta
Hr. Králové
Sparta
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Slovácko 1. FC Slovácko - FK Jablonec Jablonec Slovácko - Jablonec 2 : 1
20211218T15 : 00:00+0000
Slovácko vs. Jablonec
Slovácko vs. Jablonec
Slovácko
Jablonec
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Viktoria Plzeň Plzeň Karviná - Plzeň 0 : 1
20211218T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Plzeň
Karviná vs. Plzeň
Karviná
Plzeň
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Bohemians Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice Pardubice Bohemians - Pardubice 1 : 2
20211218T15 : 00:00+0000
Bohemians vs. Pardubice
Bohemians vs. Pardubice
Bohemians
Pardubice

Souhrn z tabulek:
Pořadí Poř. Tým Z V R P Skóre Body
1 Slavia Slavia 19 15 3 1 51 : 14 48
2 Plzeň Plzeň 19 15 2 2 36 : 13 47
3 Sparta Sparta 19 14 3 2 46 : 22 45
4 Slovácko Slovácko 19 12 3 4 38 : 22 39
5 Ostrava Ostrava 19 10 6 3 41 : 25 36
6 Ml. Boleslav Ml. Boleslav 19 8 2 9 29 : 28 26
7 Hr. Králové Hr. Králové 19 6 7 6 24 : 26 25
8 Č. Budějovice Č. Budějovice 19 7 4 8 26 : 30 25
9 Liberec Liberec 19 7 3 9 17 : 25 24
10 Olomouc Olomouc 19 5 7 7 31 : 28 22
11 Zlín Zlín 19 5 4 10 23 : 37 19
12 Bohemians Bohemians 19 5 3 11 27 : 44 18
13 Pardubice Pardubice 19 4 5 10 24 : 41 17
14 Jablonec Jablonec 19 3 7 9 14 : 34 16
15 Teplice Teplice 19 3 2 14 19 : 37 11
16 Karviná Karviná 19 0 5 14 16 : 36 5
Souhrn z kalendáře:
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Jablonec FK Jablonec - SK Sigma Olomouc Olomouc TV Tipsport Jablonec - Olomouc Vsadit
20220205T15 : 00:00+0000
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Slavia SK Slavia Praha - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Slavia - Karviná Vsadit
20220205T15 : 00:00+0000
Slavia vs. Karviná
Slavia vs. Karviná
Slavia
Karviná
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Teplice FK Teplice - Bohemians Praha 1905 Bohemians TV Tipsport Teplice - Bohemians Vsadit
20220205T15 : 00:00+0000
Teplice vs. Bohemians
Teplice vs. Bohemians
Teplice
Bohemians
5.2. 18 : 00 zákl. část - 20. kolo Č. Budějovice SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Č. Budějovice - Sparta Vsadit
20220205T18 : 00:00+0000
Č. Budějovice vs. Sparta
Č. Budějovice vs. Sparta
Č. Budějovice
Sparta
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Ml. Boleslav FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava Ostrava TV Tipsport Ml. Boleslav - Ostrava Vsadit
20220206T15 : 00:00+0000
Ml. Boleslav vs. Ostrava
Ml. Boleslav vs. Ostrava
Ml. Boleslav
Ostrava
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Pardubice FK Pardubice - 1. FC Slovácko Slovácko TV Tipsport Pardubice - Slovácko Vsadit
20220206T15 : 00:00+0000
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Zlín - Liberec Vsadit
20220206T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Liberec
Zlín vs. Liberec
Zlín
Liberec
6.2. 18 : 00 zákl. část - 20. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové Hr. Králové TV Tipsport Plzeň - Hr. Králové Vsadit
20220206T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Hr. Králové
Plzeň vs. Hr. Králové
Plzeň
Hr. Králové