Fotbalisté Olomouce podlehli v přípravě Kroměříži a Tipsport ligu nevyhrají

Fotbalisté Olomouce překvapivě prohráli v přípravě s druholigovou Kroměříží 0:2. Sigma v závěrečném třetím utkání své skupiny Tipsport ligy poprvé ztratila body a přišla o šanci na celkové prvenství v tradičním zimním turnaji. Liberec na soustředění v Turecku porazil lídra bulharské ligy Černo More Varna 1:0 a Karviná tamtéž zdolala Radnički Niš 2:0 dvěma brankami Martina Doležala.

Trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek

Olomoucký trenér Václav Jílek byl s výkonem proti nováčkovi druhé ligy velmi nespokojený. „Myslím, že jsme nebyli běžecky silní ani kvalitní ve finální a předfinální fázi. Hráli jsme pomalu. Soupeř se díky dvěma standardkám dostal do dvoubrankového vedení a poté to zavřel. Pro nás to bylo složité na menším hřišti. Neměli jsme potřebnou kvalitu a těžko jsme se do toho dostávali. Takto neporazíme žádného soupeře,“ citoval klubový web Jílka.

Naději na premiérové prvenství v Tipsport lize udržela druholigová Chrudim. Východočeši ve skupině A využili toho, že prvoligová Mladá Boleslav nasadila do odloženého utkání B-tým, a zvítězili po obratu 2:1. Stejným výsledkem porazili i Teplice. Chrudimští k nečekanému celkovému vítězství potřebují v sobotu porazit Varnsdorf a stát se jediným týmem bez ztráty bodu. Pokud se jim to nepovede, tradiční turnaj podruhé za sebou ovládnou Bohemians Praha 1905.

Liberec si na úvod soustředění v Turecku připsal cenný skalp lídra bulharské ligy. O vítězství nad Černo More Varna rozhodl v předposlední minutě Filip Horský. „Byla to velmi dobrá prověrka. Čekali jsme, že nás to prověří hlavně v defenzivě, protože se jednalo o první tým bulharské ligy. Musím ale říct, že jsme hráli velmi dobře a byli v utkání aktivnější. Dlouho jsme ale neměli nějaké vyložené šance. Nakonec jsme branku vstřelili a jsme spokojeni i s výsledkem,“ řekl liberecký trenér Luboš Kozel.

Vítězně do soustředění v Turecku vstoupila i Karviná. Nováček nejvyšší soutěže si poradil s předposledním týmem srbské ligy. Vítězství Slezanům zařídil dvěma góly v prvním poločase zkušený útočník Doležal.

„Zasloužené vítězství proti soupeři, který měl výškovou převahu - z toho mám upřímnou radost. Celkově kluci odvedli velice dobrou práci, byla tam vidět kvalitní organizace hry. Závěr byl poměrně agresivní. Soupeř neunesl dvoubrankové manko a vyvrcholením byla vzájemná potyčka a vyloučení po jednom hráči na obou stranách,“ uvedl karvinský trenér Juraj Jarábek.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:
Skupina D (Prostějov):
Sigma Olomouc - Kroměříž 0:2 (0:1)
Branky: 45.+1 Matoušek, 60. Houser.
Sestava Olomouce - I. poločas: Digaňa - Křišťál, Matys, Novák - Chvátal, Breite, Dele, Elbel - Zorvan, Fortelný - Fiala.
II. poločas: Digaňa - Kříšťál, Pokorný, Vraštil, Elbel (65. Fiala) - Langer, Ventúra - Zifčák, Růsek, Emmanuel - Singhateh. Trenér: Jílek.
Přípravná fotbalová utkání v Turecku:
Slovan Liberec - Černo More Varna 1:0 (0:0)
Branka: 89. Horský.
Sestava Liberce - I. poločas: Bačkovský - Mikula (19. Fukala), Prebsl, Purzitidis - Ghali, Žambůrek, Varfolomejev, Preisler - Višinský, Tupta - Kulenovič.
II. poločas: Bačkovský - Fukala, Prebsl (68. Chaluš), Purzitidis (85. Lexa) - Ghali (77. Hudák), Doumbia, Varfolomejev (77. Lehoczki), Penner - Višinský (68. Kok), Letenay, Horský. Trenér: Kozel
Přípravné fotbalové utkání v Beleku (Turecko):
MFK Karviná - Radnički Niš 2:0 (2:0)
Branky: 30. a 43. Doležal.
Sestava Karviné - I. poločas: Ciupa - Traoré, Krčík, Svozil, Fleišman - Žák, Budínský - Iván, Ezeh, Regáli - Doležal.
II. poločas: Lapeš - Traoré, Krčík (75. Budínský), Bederka - Memič, Moses, Boháč, Ražnatovič - Ayaosi - Ezeh (65. Žák), Akinyemi. Trenér: Jarábek.