Fotbalová liga má nového lídra! Slavii střídá Sparta

Fotbalová liga má nového lídra! Poté, co Slavia v nedělním utkání 26. kola Fortuna ligy jen remizovala na hřišti Mladé Boleslavi 1:1, vystřídala ji následně na prvním místě Sparta. Letenští využili zaváhání rivala a po výhře 2:0 na hřišti posledních Pardubic mají nyní v čele soutěže 60 bodů, o dva více než červenobílí. V dalších nedělních zápasech remizovala Olomouc s Bohemians 2:2 a České Budějovice prohrály s Teplicemi 0:3.

Střelec úvodního a také vítězného sparťanského gólu Jan Kuchta.

Rozjetá Sparta zvítězila v devíti kolech po sobě a jako jediná na jaře neprohrála. Svěřenci dánského trenéra Briana Priskeho vyhráli venku posledních pět ligových duelů a se 30 body jsou tam nejlepším týmem soutěže. V Pardubicích měli Pražané od začátku zápas plně pod kontrolou a o své výhře rozhodli už v prvním poločasu po trefách Kuchty a Ladislava Krejčího mladšího. Pražští rivalové se po středečním postupu do finále domácího poháru přetahují v lize o první místo a pražské derby bude příští sobotu na Letné ozdobou následujícího kola.

Vršovický celek v nejvyšší soutěži porazil Mladou Boleslav ve 13 utkáních po sobě, tentokrát však v městě automobilů zaváhal a dal svému úhlavnímu rivalovi šanci, aby ho přeskočil. Mladoboleslavští po minulé remíze 0:0 s mistrovskou Plzní obrali o body dalšího favorita a v tabulce jim patří devátá příčka. Slavia venku v lize nevyhrála už čtyři poslední duely.

Červenobílí dostali tvrdý úder v 18. minutě, kdy domácí poslal do vedení krásnou technickou střelou do vedení Vasil Kušej. Ve 32. minutě sice srovnal po líbivé individuální akci Christos Zafeiris prvním gólem v české lize, ale otočit stav už hosté nedokázali.  Schranz sice při závěrečném tlaku dokázal překonat brankáře Šedu podruhé, ale radost z gólu zmařil slávistům videorozhodčí, který odhalil ofsajd.

Mladoboleslavský záložník Marek Matějovský nemá podle expertů v lize konkurenci. Příspěvek z pořadu Přímák.Video: Sport.cz

Bohemians 1905 sice v Olomouci nedokázali protáhnout vítěznou ligovou sérii, nicméně po remíze 2:2 nadále figurují na čtvrtém místě tabulky a v boji o pohárovou Evropu. Na čtyřech gólech se podíleli pouze dva střelci, za domácí skóroval ve 37. a 51. minutě Mojmír Chytil, za hosty ve 25. a 54. minutě Jan Matoušek.

Studio s Rosou, Ščasným a Folprechtem
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Davida Sobiška začíná v 15:30, jako expert se představí Antonín Rosa. K zápasu Pardubice vs. Sparta pak dorazí dvojice expertů Zdeněk Ščasný a Zdeněk Folprecht. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 26. ligového kola FORTUNA:LIGY nabídne od 21:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Nejslabší venkovní tým ligy Teplice se tentokrát blýskl! Severočeši venku v nejvyšší soutěži vyhráli po sérii osmi porážek, v Českých Budějovicích zvítězili přesvědčivě 3:0. Ve 22. minutě otevřel skóre Daniel Fila, krátce po změně stran zvýšil Abdallah Gning a třetí branku přidal Lukáš Mareček v 73. minutě. Teplice naplno bodovaly podruhé za sebou a upevnily si čtrnácté místo. Jihočeši prohráli třetí z posledních čtyř kol a v tabulce zůstali dvanáctí.