Giganti nezaváhali. Slaví Plzeň i Sparta. Karviná a Teplice dál na chvostu

dos, panČTKSport.cz

Nedělní program fotbalové Fortuna ligy nabídl v rámci 11. kola čtyři duely. Postavení lídra potvrdila Plzeň, která zvítězila na hřišti trápících se Teplic 1:0. Dařilo se i Olomouci, když srazila poslední Karvinou 2:0. Cennou výhru na hřišti Zlína 2:3 slaví i nováček z Hradce Králové. V pohodovou záležitost proměnila duel v Ďolíčku pražská Sparta, která porazila Pardubice 4:2. Na prvních třech místech se tak nic nemění, ligu vede Plzeň před Spartou a třetí Slavií, která má však zápas s Olomoucí k dobru.

Fotbalisté Sparty Praha oslavují gól na 2:0

Fotbalisté Plzně vstoupili do zápasu na hřišti trápících se Teplic výborně, když je už v 5. minutě poslal do vedení Beauguel. Domácí se však z šoku brzy probrali a s favoritem drželi v dalším průběhu utkání krok. Ve druhém poločase měl v 69. minutě velkou možnost k srovnání domácí Fortelný, ale v obrovské příležitosti jen přestřelil Staňkovu branku. Lídr ligy svůj náskok pojistit nedokázal, přesto mu jediná branka stačila na výhru 1:0 a upevnění prvního místa v tabulce.

Zleva Radim Řezník z Plzně a Pavel Moulis z Teplic.

Zlín padl popáté v řadě, nestačil na Hradec

Vstup do zápasu jako ze zlého snu měli fotbalisté Zlína proti hostujícímu Hradci Králové. Votroci se do vedení dostali díky brance Dvořáka již ve 2. minutě utkání. Fastav se na odpověď zmohl až v 52. minutě, když se prosadil Tkáč a srovnal stav utkání na 1:1. Domácí se však z vyrovnání radovali pouhé tři minuty, když jim druhou ránu zasadil Vlkanova a vrátil Hradci těsné vedení. Stejný hráč přidal v poslední minutě třetí gól hostů, na konečných 2:3 pak jen korigoval Drame. Zlín si tak připsal již pátou porážku v řadě.

Zleva Dominik Simerský ze Zlína, Jan Mejdr z Hradce Králové, František Čech z Hradce Králové a Daniel Vašulín z Hradce Králové.

Olomouc si poradila s posledním

Proč je Karviná na chvostu ligové tabulky, potvrdili hosté již v 7. minutě, kdy na hřišti Olomouce prohrávali po Růskově brance 0:1. Hanáci se druhé branky dočkali v 53. minutě, kdy překonal hostujícího Neumana Tkáč a zvýšil na 2:0. Hosté se již na větší odpor nezmohli, v lize jsou stále bez výhry a zůstávají tak na posledním místě tabulky.

Zleva Martin Hála z Olomouce a Daniel Stropek z Karviné.

Sparta rozhodla už v prvním poločase

Favorizovaná Sparta vstoupila do zápasu proti Pardubicím v Ďolíčku velmi dobře. Ve 20. minutě překonal Boháče bulharský útočník Minčev, o šest minut později přidal druhou branku po parádní střele Wiesner. Pardubičtí se mohli do hry vrátit v poslední minutě prvního poločasu, kdy krásnou individuální akci nezakončil přesně Cadu. A trest přišel vzápětí. Podruhé se prosadil Minčev a Sparta šla do kabin za luxusního vedení 3:0.

V 55. minutě se dočkaly i Pardubice, když se prosadil Cadu a snížil na 1:3. Maličká naděje na případný zvrat však domácím vydržela jen pět minut, když se po centru Minčeva trefil hlavičkou z bezprostřední blízkosti Pešek. O chvíli později mohl šestou branku přidat Hložek, při svém sólovém úniku však trefil jen tyč Boháčovy svatyně. Poslední slovo nakonec patřilo Pardubicím, na konečných 4:2 uzavřel skóre Huf.