Pardubice - Sparta 2:4Minčevova show zařídila pohodovou výhru Pražanů

55. Cadu 1 : 3
60. Pešek 1 : 4
87. Huf 2 : 4

17. 10. 2021 20:53

Fotbalisté pražské Sparty porazili v 11. kole první ligy Pardubice 4:2 a po třetím vítězství v nejvyšší soutěži za sebou se vrátili na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Letenští čtyři body. Pardubice nevyhrály šest kol po sobě, v posledních čtyřech nebodovaly a zůstaly na 14. pozici.

Martin Minčev ze Sparty střílí první gól. Vpravo brankář Marek Boháč z Pardubic.Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Letenští rozhodli o vítězství v pražském Ďolíčku, kde Pardubice hrají domácí ligové zápasy, už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Martin Minčev a jednou Tomáš Wiesner. Po přestávce snížil Cadu, třígólový náskok vrátil hostům Jakub Pešek a konečný výsledek stanovil střídající David Huf.

Od začátku utkání došlo na souboj bratrů Čelůstkových mezi pardubickým Tomášem a sparťanem Ondřejem. V základní sestavě Letenských se poprvé od 7. srpna po delším zranění objevil kapitán Dočkal.

Úvodních 10 minut rozkouskovala ošetření hráčů na obou stranách. Zraněného domácího záložníka Solila musel nahradit Vít. Letenští se do první šance dostali v 11. minutě, Sáčkovu střelu z vápna však gólman Boháč vyrazil.

Minčev a Wiesner rozhodli

Ve 20. minutě se už sparťané prosadili. Hložek na půlící čáře zachytil hlavičku pardubického obránce Proska a vyslal do úniku Minčeva, který střelou na vzdálenější tyč překonal vyběhnutého Boháče.

Za šest minut Pražané opět udeřili po spolupráci českých reprezentantů. Hložek přistrčil míč Peškovi a ten ho přihrál do šestnáctky nabíhajícímu Wiesnerovi, který dělovkou pod horní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Wiesner, jenž vstřelil první gól v sezoně nejvyšší soutěže, v Ďolíčku proti Pardubicím skóroval i v dubnovém ligovém duelu. Také tehdy se Sparta v první půli dostala do vedení 2:0, nakonec však jen remizovala 2:2.

Pardubice hostily v 11. kole Fortuna ligy SpartuFoto: Kateřina Šulová, ČTK

Tentokrát ale svěřenci trenéra Vrby bodovou ztrátu nepřipustili. Ve 40. minutě Minčev po dalším samostatném úniku vypálil do boční sítě. V nastavení úvodního dějství se ve velké příležitosti po Panákově chybě ocitl Cadu, jenže z vápna vystřelil nad.

Vzápětí přišel trest. Sáčkův centr před branku se odrazil k Minčevovi a dvacetiletý bulharský útočník zakončil stejně jako u své první branky v zápase k pravé tyči. V české lize zaznamenal třetí trefu.

Martin Minčev ze Sparty Praha oslavuje se spoluhráči gól na 3:0Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Pardubice snížily 10 minut po změně stran, když Caduova střela v pádu zpoza vápna zapadla přesně k tyči. Za pět minut hosté odpověděli. Minčev nacentroval na zadní tyč na Peška, který se hlavou do Boháčova protipohybu nemýlil. Pátou brankou v ligovém ročníku potvrdil pozici nejlepšího sparťanského střelce. Pražané mají s 29 góly nejlepší útok v lize.

Krátce poté mohl navýšit vedení Letenských Hložek, nastřelil však tyč. Poslední slovo měl Huf, který v 87. minutě po rohovém kopu zkorigoval stav. Sparta neprohrála s Pardubicemi ani třetí ligový duel a ideálně se naladila na čtvrteční domácí zápas skupiny Evropské ligy s Lyonem.

11. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):
FK Pardubice - Sparta Praha 2:4 (0:3)
Branky: 55. Cadu, 87. Huf - 20. a 45.+2 Minčev, 26. Wiesner, 60. Pešek. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Vodrážka - Štěrba (video). ŽK: Červ, Šejvl (oba Pardubice). Diváci: 3537.
Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka - Červ - Kostka (46. Matějka, 55. Lupač), Solil (10. Vít, 75. Huf), Tischler, Cadu - Chytil. Trenér: Novotný.
Sparta: Nita - Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko - Pešek (85. Vindheim), Sáček, Dočkal, Hložek (78. Karabec), Haraslín (68. Polidar) - Minčev (68. Pulkrab). Trenér: Vrba.

Souhrn z výsledků:
1.12.2021 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná Bohemians 1905 - Karviná Odloženo
20211201T18 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Karviná
Bohemians 1905
Karviná
Včera základní část - 16. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 Plzeň - Bohemians 1905 6 : 0
20211127T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Bohemians 1905
Plzeň
Včera základní část - 16. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Baník Ostrava Ostrava Zlín - Ostrava 2 : 2
20211127T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
Včera základní část - 16. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Sigma Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc 1 : 5
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
Včera základní část - 16. kolo Budějovice SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko Slovácko Budějovice - Slovácko 3 : 2
Budějovice vs. Slovácko
Budějovice
Slovácko
24.11.2021 základní část - 12. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Baník Ostrava Ostrava Karviná - Ostrava 1 : 2
20211124T17 : 00:00+0000
Karviná vs. Ostrava
Karviná
Ostrava
21.11.2021 základní část - 15. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Jablonec Jablonec Slavia - Jablonec 5 : 0
20211121T18 : 00:00+0000
Slavia vs. Jablonec
Slavia
Jablonec
21.11.2021 základní část - 15. kolo Teplice FK Teplice - FK Pardubice Pardubice Teplice - Pardubice 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Hradec FC Hradec Králové - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Hradec - Karviná Vsadit
20211128T15 : 00:00+0000
Hradec vs. Karviná
Hradec
Karviná
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Jablonec FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Jablonec - Ml. Boleslav Vsadit
Jablonec vs. Ml. Boleslav
Jablonec
Ml. Boleslav
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Teplice Teplice TV Tipsport Slavia - Teplice Vsadit
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice
dnes 18 : 00 základní část - 16. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Sparta - Liberec Vsadit
20211128T18 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
1.12. Odloženo základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Bohemians 1905 - Karviná Vsadit
Karviná
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Karviná MFD OKD Karviná - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karviná - Sparta Vsadit
20211204T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Liberec FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové Hradec TV Tipsport Liberec - Hradec Vsadit
Liberec vs. Hradec
Liberec
Hradec
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Teplice FK Teplice - Fastav Zlín Zlín TV Tipsport Teplice - Zlín Vsadit