Hlavní obsah

Gólové manévry Čvančary s Kuchtou? Reprezentaci se to může hodit, myslí si kanonýr

16. 3. 2023 15:02

Sparťanská fotbalová srdce plesají. Borci v rudých dresech sypou v nejvyšší soutěži soupeřů jeden gól za druhým. Útočné duo Jan Kuchta - Tomáš Čvančara podporované Lukášem Haraslínem, i dalšími hráči, dělá z obran na počkání trhací kalendář. A tak není divu, že oba ofenzivní klenoty z Letné nechybějí v nominaci trenéra národního týmu Jaroslava Šilhavého pro start kvalifikace o EURO 2024. „Jsou na sebe zvyklí, jsou sehraní, může se to hodit," hodnotí v pořadu Přímák sparťanské duo bývalý kanonýr z Letné Horst Siegl.

Kuchta a Čvančara - útočníci pro reprezentaci. Příspěvek z pořadu Přímák.Video: Sport.cz

 
Článek

Na podzim ještě souhra zmíněného dua tolik neladila. Ostatně, Sparta často nastupovala jen s jedním z útočných hrotů. Experti tvrdili, že Čvančara s Kuchtou hrát spolu prostě nemohou. „Je logické, že když nastoupil jeden, tak druhý byl naštvaný. Oni spolu ale také hrát nemohli. Jeden dostal červenou kartu, pak pro změnu ten druhý," naráží Siegl na problémy letenských střelců s disciplínou z první poloviny sezony. „Ale lidský problém mezi nimi podle mého nebyl."

Teď souhra šlape na jedničku. Kuchta s Čvančarou dokonce prozradili, že mají sázku, kdy jde o to, kdo nahraje parťákovi na více branek. Je možné, že fungující souhru využije i trenér národního týmu Šilhavý na startu kvalifikace o EU|RO 2024? „Proč by ne. Schick hraje, nehraje. Má zdravotní problémy. Máme ještě Hložana, ale s Čvančarou a Kuchtou se musí počítat. Kuchta už navíc v nároďáku svou roli zvládl."

Kuchta a Čvančara - útočníci pro reprezentaci. Příspěvek z pořadu Přímák.Video: Sport.cz

Fotbalový redaktor Sport.cz Robert Neumann by byl trochu opatrnější, i když do nominace by oba střelce stejně jako Šilhavý zařadil. „Mají formu, proč ne. Do budoucna je to jistě téma," souhlasí se Sieglem, že může souhra z Letné fungovat i v národním týmu.

V nominaci fotbalové reprezentace je šest nováčků a převažují hráči Sparty a SlavieVideo: Sport.cz

Moderátor pořadu Filip Lejček ve spojitosti se zmíněným útočným duem zmíní dvojici Horst Siegl - Vratislav Lokvenc, kteří v rudém dresu zářili před lety. Srovnání se Siegl nejprve zasměje, protože si myslí, že typologicky jsou Kuchta s Čvančarou odlišní. „A který z těch současných útočníků jsem já?" zeptá se. „Každopádně těží z toho, co jsme využívali i my, pracuje pro ně tým. Našli společnou řeč, dobře spolupracují. Navíc jsou ve třech, je tam ještě Haraslín. Pro obranu je to hůř čitelné," upozorňuje bývalý kanonýr z Letné.

A redaktor Neumann, který se specializuje nejvíce v české nejvyšší soutěži na Viktorii Plzeň, souhlasně přikyvuje. „Plzni v tomhle směru chybí Kliment. Když hráli spolu s Chorým, bylo to pro soupeře složitější," nachází výhodu pro rivala z Letné, který se v sobotu dostal v ligové tabulce před západočeský tým.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.