Hlavní obsah

GPS Edenu na límci. Slavia představila nové dresy

Fotbalová Slavia představila nové dresy pro nadcházející sezonu 2026/2027. Známý designér Pavel Fuksa se do revolučních změn nepustil, nicméně pár nových detailů nové kolekce skýtají. Tím největším jsou GPS souřadnice středového puntíku Fortuna Areny na vnitřní straně límce.

Foto: SK Slavia Praha

Nové dresy Slavie.

Článek

„Některé věci není potřeba měnit. Stačí je pochopit. Respektovat. Právě z této myšlenky a s poselstvím minimalismu vznikala nová kolekce slávistických dresů. Jejím autorem je přední český grafický designér a ilustrátor Pavel Fuksa, který společně s klubem a britskou značkou Castore pracoval na její podobě více než osmnáct měsíců,“ uvedla Slavia na svém webu.

„Chtěl jsem vytvořit dresy, které budou důstojně reprezentovat Slavii. Dresy, které půjdou za hranice fotbalu. U toho domácího pro mě nebylo cílem vymýšlet, ale spíše něco ochránit. Cítil jsem nutnost respektovat, co domácí dres znamená pro fanoušky a pro hráče. Je to společně se znakem ta nejvzácnější věc, kterou jako klub vizuálně máme. Domácí sada je posvátná. Cílem bylo zachovat maximum historie a měnit jen v detailech, které nesou příběh,“ řekl Fuksa.

Foto: SK Slavia Praha

Tradiční červenobílou kombinaci doplňuje trikolora na límečku a rukávech. Na dresu jsou i souřadnice středového puntíku v Edenu.

Každá z letošních sad skrývá jeden společný detail. Na vnitřní straně límce jsou umístěny GPS souřadnice středového puntíku Fortuna Areny. „Nenápadný prvek. Možná ale ten nejdůležitější z celé kolekce. Neodkazuje na místo. Odkazuje na domov. Na stadion, kam se člověk vrací bez ohledu na to, kde právě je. Na místo, kde vznikají vzpomínky,“ napsal web Slavie s tím, že podoba třetí sady bude představena v průběhu září.

Foto: SK Slavia Praha

Pro Slavii méně typická černo-červená venkovní sada.