Hapal ve Zlíně začal výhrou nad Drnovicemi

ZLÍN

Premiéra na zlínské lavičce Pavlovi Hapalovi vyšla. Jeho svěřenci zvítězili v sobotu nad nováčkem z Drnovic 3:1 a ukončili sérii šesti zápasů bez výhry. Naopak hosté na zlínském stadionu poprvé po pěti utkáních nebodovali.

Domácí byli od začátku aktivnější. Nejprve po akci Vidličky a Žemlíka pálil levačkou vedle Činčala, ale ve 20. minutě se už Zlín dočkal. Na Hubáčkův přímý kop nejvýš vyskočil Žemlík a otevřel skóre zápasu. Vzápětí se před gólmanem Kollárem objevil Švach, jenže hlavou mířil mimo.

Po půlhodině hry přišel druhý úder domácích. Vidlička našel Malárovu hlavu a po chybě Kollára míč skončil v síti. Trenér Mazura na to brzy reagoval vystřídáním gólmana. Pět minut před přestávkou měli hosté blízko ke kontaktnímu gólu. Klinka prošel přes Lasotu, Holub obloučkem prodloužil na Onofreje, který však z voleje pálil nad Baránkovu bránu. Těsně před koncem první půle pak vychytal střídající drnovický gólman Bureš Činčalu, jehož pokus vyrazil nad břevno.

Ani ve druhém dějství Zlín nepolevil, ale v koncovce už nebyl tak úspěšný. Švachovu hlavičku vyrazil Bureš, střela Malára se nevešla ani mezi tři tyče. A v 58. minutě udeřili hosté. Z první vážnější akce překonal Baránka přízemní ránou střídající Holenda. Po hodině hry zkoušel štěstí na opačné straně Lukaštík, jeho technický pokus však Bureše neohrozil.

Na konci další domácí akce byl Janíček, ani po jeho zakončení však drnovický gólman zasahovat nemusel. Janíček se dočkal v 83. minutě, kdy šel po Vidličkově centru nebojácně do vzdušného souboje a hlavou pojistil Zlínu poklidný závěr zápasu.

Zlín - Drnovice 3:1 (2:0)
Branky: 20. Žemlík, 32. Malár, 83. Janíček - 58. Klinka. Rozhodčí: Závodný - Holub, Filgas. ŽK: Hubáček, Kroča, Bača - Onofrej, Schindler. Diváci: 2841.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Lasota, Hubáček - Zapletal (74. Dobeš), Činčala, Švach, Lukaštík (83. Bača) - Malár, Žemlík (31. Janíček). Trenér: Hapal.
Drnovice: Kollár (41. Bureš) - Ševinský (60. Vajda), Abanda, Schindler, Čáp - Adamec (46. Holenda), Svoboda, Holomek, Onofrej - Klinka, Holub. Trenér: Mazura.