Sparta - Čukarički 1:1Haraslín v hlavní roli, český mistr však v přípravě ještě nevyhrál

Chystají se na bitvy o postup do Ligy mistrů, po zisku titulu však ještě nevyhráli. Fotbalisté pražské Sparty v druhém utkání na soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu remizovali se srbským FK Čukarički 1:1. Skóre efektně otevřel jejich nejlepší hráč Lukáš Haraslín, soupeř vyrovnal po hrubce kapitána Ladislava Krejčího mladšího. Letenští nejprve v Praze podlehli Jihlavě 1:2, v Rakousku pak remizovali s Dinamem Záhřeb 1:1.

Sparťan Lukáš Haraslín trefuje tyč.

Ústřední postavou zápasu byl Lukáš Haraslín. Nejprve trefil tyč, pak prověřil brankáře tvrdou střelou zdálky. Ve 34. minutě ho z přímého kopu prostřelil, rozhodčí ovšem k velkému překvapení hráčů v rudých dresech odpískali ofsajd a gól neuznali.

Slovenský reprezentant se tak dočkal až ve druhém poločase. Deset minut po přestávce znovu napřáhl před vápnem a krásně se trefil do horního růžku. Sparta však vedla jen pět minut, kapitán Krejčí těsně před hromadným střídáním věnoval svou hrubkou soupeři vyrovnání.

Letenští nadále čekají, zda se jim z Manchesteru United vrátí brankářská jednička Matěj Kovář. Jeho místo zatím zaujal Vojtěch Vorel, proti dorážce zblízka byl bezmocný.

Branku Sparty hájil Vojtěch Vorel.

Pokud jde o základní sestavu, představili se v ní i Srb Veljko Birmančevič, posila z Toulouse, a navrátilec z hostování Matěj Ryneš.

„Musíme zlepšit finální fázi, jinak si myslím, že jsme byli lepší. Důležité je, že se nám na soustředění vyhýbají vážnější zranění. Podstatné je, abychom se nachystali na začátek ligy. Všechno běží, jak má, teď se ještě zaměříme na řešení situací v poslední třetině hřiště," hodnotí pro klubovou televizi obránce Filip Panák.

Tým FK Čukarički obsadil v posledním ročníku srbské ligy třetí příčku, což mu vyneslo účast ve čtvrtém předkole Evropské ligy a s tím spojenou jistotu v podobě skupiny pohárové Evropy.