Hradec Králové - Karviná 2:1Hradec přetlačil Karvinou

Fotbalisté Hradce Králové v utkání 26. ligového kola porazili Karvinou 2:1 a posunuli se na 11. místo tabulky. Domácí poslal v 25. minutě do vedení Štěpán Harazim, jeho spoluhráč Jakub Klíma ještě do pauzy vlastní brankou srovnal. V nastavení první půle dostal červenou kartu hostující Amar Memič a přesilovku využil v 65. minutě Karel Spáčil. Slezský nováček zůstal na předposlední příčce tabulky.

Hráči Hradce Králové se radují z gólu

Východočeši zvítězili teprve podruhé z posledních osmi kol, pod trenérem Davidem Horejšem ovšem jen jednou prohráli. Těží především z domácího prostředí, v sezoně tam získali 22 z celkových 30 bodů. Karviná venku v lize pošesté za sebou nevyhrála.

Slezský nováček po odvolání trenéra Jarábka instaloval na lavičku původně provizorní triumvirát Vlk, Bielan, Grussmann. Poté, co pod jejich vedením mužstvo zdolalo České Budějovice, však byl kompletní trojlístek na začátku reprezentační přestávky pověřen vedením mužstva až do konce sezony. V Hradci se spolehl na stejnou základní sestavu jako před dvěma týdny.

„Votroci“ se brzy chopili aktivity, Čmelíkovu skákavou střelu brankář Holec s námahou vyrazil. Nepříjemné pro domácí bylo, že bez cizího zavinění se zranil Čihák a musel po 20 minutách střídat. I bez dirigenta obrany se favorit brzy poté ujal vedení. Kodešův centr do šestnáctky hlavou přizvedl Bergqvist a neobsazený Harazim si přesnou trefou z voleje na zadní tyč připsal druhý gól v ligové sezoně.

Hradecký útočník Daniel Vašulín v utkání proti Karviné

Slezané však dokázali na inkasovanou branku zareagovat. S pohotovým zakončením Doležala si brankář Zadražil ještě poradil. Jenže Regáliho střílený centr pak hlavou přizvedl Klíma a v 35. minutě poslal míč do vlastní sítě.

Regáli pak mohl skóre otočit, při jeho nájezdu se ovšem znovu předvedl Zadražil. V nastaveném čase prvního poločasu hosté přišli o Memiče. Za zákrok zezadu na Dancáka nejprve inkasoval jen žlutou kartu a lékaři mu ošetřovali krvavý šrám, který v pádu utržil od kopačky faulovaného soupeře. Rozhodčí Hocek byl nicméně povolán k videu a po rozboru u obrazovky Memiče rovnou vyloučil.

Pět minut po přestávce se oslabení hosté radovali, videorozhodčí ovšem potvrdil, že Čavošův přímý kop tečoval Svozil do sítě v ofsajdovém postavení a gól neplatil. Vedení si vzali zpátky „Votroci“. Po krátkém obléhání šestnáctky vypálil v 65. minutě Spáčil, jeho ránu tečoval nejprve Bergqvist a poté i Krčík a gólman Holec na dvojitou změnu směru už reagovat nestačil.

Karviná i v oslabení zkoušela aspoň vyrovnat, Boháčovu střelu gólman s námahou vyrazil. V nastaveném čase pak Ražnatovič v obrovské šanci trefil jen bránícího Klímu. Hradec si připsal teprve druhou výhru z šesti vzájemných ligových duelů.

26. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové – MFK Karviná 2:1 (1:1)
Branky: 25. Harazim, 65. Spáčil – 35. vlastní Klíma. Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček – Szikszay (video). ŽK: Dancák, Čmelík, Koubek – Ražnatovič, Doležal, Raspopovič. ČK: 45.+4 Memič (Karviná). Diváci: 5508.
Hradec: Zadražil – Klíma, Čihák (21. Čech), Spáčil – Čmelík (90.+1 Horák), Kodeš, Dancák (62. Koubek), Harazim – Kučera (62. Pudhorocký), Pilař (90.+1 Šašinka) – Vašulín. Trenér: Horejš.
Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist – Memič, Moses (66. Traoré), Boháč, Čavoš (76. Iván), Fleišman (76. Ražnatovič) – Regáli (46. Raspopovič), Doležal (66. Akinyemi). Trenér: Vlk.