Hr. Králové - Olomouc 1:0Hradec si vyšlápl na oslabenou Olomouc, rozhodl Kodeš

53. Kodeš 1 : 0

Fotbalisté Olomouce v pátém kole první ligy podlehli v dlouhém oslabení Hradci Králové 0:1 a počtvrté za sebou nebodovali. Hanáci hráli v Mladé Boleslavi, kde mají "Votroci" domácí azyl, od 42. minuty bez vyloučeného Lukáše Vraštila. Utkání pak v 53. minutě rozhodl Petr Kodeš. Východočeši poskočili na páté místo neúplné tabulky, Sigma je na 13. pozici jen o skóre před nejhorší trojicí Jablonec, Zlín a Pardubice.

Zleva Mojmír Chytil z Olomouce (vlevo) a Vojtěch Smrž z Hradce Králové v akci během 5. kola Fortuna ligy.

Diváci v Mladé Boleslavi se ve vyrovnaném prvním poločase dočkali jediné větší šance ve 27. minutě. Královéhradecký brankář Reichl, který dříve působil v Olomouci, podběhl míč po Zorvanově rohu a hostující Růsek hlavou trefil spojnici tyče a břevna.

Hanákům pak ve 42. minutě výrazně zkomplikoval situaci obránce Vraštil, jenž tvrdým zákrokem "sestřelil" domácího Kubalu a rozhodčí Proske mu udělil rovnou červenou kartu.

Královéhradečtí dobře vstoupili do druhé půle a přesilovku využili v 53. minutě. Kapitán Vlkanova si v šestnáctce pohrál s několika soupeři, před brankou vybídnul Kodeše a šestadvacetiletý defenzivní záložník v 89. ligovém utkání zaznamenal premiérový gól.

Petr Kodeš z Hradce Králové se raduje z úvodní branky utkání proti Olomouci.

Domácí si následně vytvořili velkou převahu a aktivní Vlkanova připravoval spoluhráčům jednu šanci za druhou. Kubalovu střelu ale zneškodnil Trefil a branku poté v ideální pozici minul Ryneš i Kodeš z voleje.

Olomoučtí z ojedinělé příležitosti málem vyrovnali. Střídající Matoušek v 76. minutě přihrál na volného Růska, jenže Reichl míč ještě tečoval a rozhozený hostující útočník ve skluzu zakončil těsně vedle.

Pojišťující trefa Hradce v závěru neplatila kvůli ofsajdu zakončujícího Prekopa, přesto Východočeši o třetí výhru v ligovém ročníku nepřišli. "Votroci" podruhé za sebou v nejvyšší soutěži porazili Olomouc bez inkasované branky.

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 53. Kodeš. Rozhodčí: Proske - Kotík, Bureš - Adámková (video). ŽK: Klíma, Smrž, Ryneš, Čech - Poulolo, Zorvan. ČK: 42. Vraštil (Olomouc). Diváci: 1051.
Hradec: Reichl - Klíma, Čech, Smrž - Kučera (63. Gabriel), Rada, Kodeš, Ryneš - Kubala (75. Prekop), Vašulín, Vlkanova (90. Dvořák). Trenér: Koubek.
Olomouc: Trefil - Beneš (69. Greššák), Poulolo, Vraštil - Chvátal, Breite (78. Navrátil), Spáčil (69. Vodháněl), Zorvan, Sláma (78. Zmrzlý) - Chytil (59. Matoušek), Růsek. Trenér: Jílek.