Jablonec - Pardubice 2:1Jablonec otočil souboj ze spodku tabulky

12. Zlatohlávek 0 : 1
37. Kratochvíl 1 : 1
75. Kratochvíl 2 : 1

Fotbalisté Jablonce porazili v 16. kole první ligy Pardubice po obratu 2:1. Hosty poslal v souboji sousedů ze spodní části tabulky do vedení ve 12. minutě Tomáš Zlatohlávek, ale v 36. minutě srovnal Miloš Kratochvíl a stejný hráč čtvrthodinu před koncem otočil stav. V nastavení první půle pardubický Kryštof Daněk neproměnil penaltu. Severočeši zvítězili teprve podruhé z posledních osmi vzájemných ligových duelů.

Utkání 16. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Pardubicemi.

Jablonečtí v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou neprohráli a na 12. místě tabulky odskočili soupeři na rozdíl tří bodů. Východočeši v posledních třech kolech utrpěli porážku a na 14. příčce mají tříbodový náskok před posledními Českými Budějovicemi.

Pardubičtí neprohráli poslední dva vzájemné duely a lépe začali i tentokrát. Po signálu z rohu a přízemním centru Hlavatého se sice nabíhajícímu Daňkovi střela nepovedla, ale míč se dostal k volnému Zlatohlávkovi, který zblízka překonal Hanuše. O ofsajd se podle rozhodčích nejednalo. Pardubický útočník si připsal druhý ligový gól.

Utkání 16. kola první fotbalové mezi Jabloncem a Pardubicemi.

V 21. minutě mohli domácí srovnat, Alégué ale po Čanturišviliho přihrávce zblízka vypálil jen do tyče. Na opačné straně pak měl obrovskou šanci na zvýšení náskoku hostující Daněk, sám před Hanušem však vystřelil nedůrazně po zemi a neuspěl ani dorážející Patrák.

Domácí stupňovali tlak a v 36. minutě srovnali. Rozhodčí Volek po souboji Patráka s Kratochvílem k nevoli Severočechů penaltu nenařídil, ale po následném odvráceném přímém kopu už favorit srovnal. Na Černákův centr si naskočil Kratochvíl a zády k brance hlavou prodloužil míč do sítě. Dnešní jablonecký kapitán zaznamenal 15. gól v ligové kariéře.

Severočeši pokračovali v náporu a málem záhy otočili stav. Pleštil však po velkém závaru napálil jen břevno a Černákovu ránu k tyči vyrazil Budinský. Hosté se před pauzou prakticky jen bránili, přesto mohli jít v poločase do kabin s náskokem. Po zákroku Kratochvíla na Ortize nařídil sudí Volek v nastavení úvodního dějství penaltu, Daněk však pokutový kop zahrál špatně a nechal vyniknout Hanuše.

Jablonečtí si přenesli tlak i do úvodu druhé půle. V 50. minutě Hurtado vystihl na dlouhou nohu míč při snaze gólmana Budinského o rozehrávku a z rohu vápna trefil opuštěnou branku, sudí Volek však k velké nevoli domácích posoudil situaci jako nedovolenou a kolumbijskému obránci udělil žlutou kartu.

Za chvíli Alégué po brejku vystřelil kousek mimo a v 72. minutě se neprosadil ani Černák, jenž zblízka ztroskotal na Budinském. Za tři minuty už aktivnější domácí dotlačili míč podruhé do sítě. Po nakrátko rozehrané standardce ze strany Budinský vytáhl Černákovu ránu i dvě Štěpánkovy dorážky, ale důrazný Kratochvíl už zblízka protlačil balon za čáru.

Dva góly v jednom ligovém utkání dokázal domácí záložník vstřelit podruhé v kariéře. Na hattrick ale pomýšlet nemohl, neboť se při hlavičce nepříjemně narazil o tyč a o pět minut později přenechal místo Hübschmanovi, který si připsal 350. start v české nejvyšší soutěži.

Jablonečtí měli několik výrazných šancí na pojištění náskoku. Budinský však v 80. minutě vychytal Martince a v závěru uspěl i proti velkým možnostem střídajících Jovoviče s Houskou. Domácí i tak už tři body s přehledem udrželi.

16. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - FK Pardubice 2:1 (1:1)
Branky: 36. a 75. Kratochvíl - 12. Zlatohlávek. Rozhodčí: Volek - Paták, Dohnálek - Zelinka (video). ŽK: Hurtado, Látal (trenér) - Patrák, Ortiz, Solil. Diváci: 1411.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado - Pleštil (65. Jovovič), Kratochvíl (80. Hübschman), Martinec, Čanturišvili - Černák - Krulich (65. Houska), Alégué (90.+2 Slávik). Trenér: Látal.
Pardubice: Budinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Tischler - Vacek (84. Donát) - Daněk (84. Černý), Hlavatý, Solil, Patrák (77. Pikul) - Zlatohlávek (77. Mukwelle). Trenér: Kováč.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200