Jablonec - Teplice 4:1Jablonecká jízda pokračuje, zářil Doležal. Ztráta Sparty roste

3. Doležal 1 : 0
40. Doležal 2 : 0
48. Kubista 3 : 0
60. Jukl 3 : 1
72. Doležal 4 : 1

Jablonec posílá fotbalové Spartě jasný vzkaz: S druhým místem to myslíme vážně! Zelenobílí přejeli v páteční předehrávce 31. kola nejvyšší soutěže Teplice 4:1 a na druhém místě zvýšili svůj náskok na třetí letenský celek už na šest bodů. Pražané však mají ještě dva zápasy k dobru. Teplice se naopak dál bojí sestupu. Pondělní 31. narozeniny oslavil dodatečným hattrickem Doležal, který v sezoně zaznamenal už tucet zásahů. Dramatizuje tím boj o korunu pro krále střelců. Na první místo v tabulce střelců mu nyní chybí už jen jeden gól.

Radost Jablonce z třetího gólu.

Jablonec v prvním poločase udeřil na jeho začátku a konci, mezi oběma góly však byli nebezpečnější Tepličtí, když si vypracovali hned tři tutové šance.

Domácí se dostali do vedení už ve třetí minutě po standardní situaci. Trestný kop z pravé strany rozehrál Krob, Pleštil ve vápně prodloužil hlavou na Doležala a ten se zblízka nemýlil.

Zleva Vukadin Vukadinovič z Teplic a Jaroslav Zelený z Jablonce.

Jako by úvodní trefa druhý tým tabulky ukolébala, iniciativu převzali hosté. Během 12. minuty si vypracovali hned tři velké šance. Nejprve střílel po nedůrazu v šestnáctce domácích Vukadinovič. Po následném rohovém kopu vytáhl Hanuš fantastický reflexivní zákrok při obrovské šanci Černého. A následně orazítkoval Vukadinovič břevno.

Domácí přišli o Schranze

Jablonec příležitosti soupeře přežil, ale po dvaceti minutách hry přišel o svého nejlepšího střelce Schranze kvůli zranění. Blízko gólu byli hosté i ve 38. minutě, kdy Kubista centr z pravé strany nešťastně hlavou přiťukl k Černému. Jeho střelu ještě stačil srazit na roh Štěpánek.

A tak udeřil znovu Doležal. Pět minut před pauzou rozebral žlutomodrou defenzivu ve spolupráci s Jovovičem a po jeho nahrávce míč usměrnil do prázdné branky.

Jaroslav Zelený z Jablonce se raduje z třetího gólu.

Stejně jako do první půle domácí vlétli i do té druhé. Tři minuty po změně stran opět po standardní situaci napálil odražený míč z rohu šestnáctky Kubista famózní střelou halfvolejem k protilehlé tyči, od které se míč odrazil do sítě.

Po pauze už se však z gólu radovali i hosté. Po hodině hry snížil po chybě defenzivy hlavou do prázdné branky Jukl. Možnost utkání ještě zdramatizovat však odmítl teplický Mareček.

Brankář Teplic Tomáš Grigar po čtvrtém gólu.

V 72. minutě chyboval a namazal Doležalovi. Hrdina duelu sám před Grigarem mířil na zadní tyč přesně. O tři minuty později pak Doležal předložil míč do jasné střelecké pozice Považancovi, Grigar parťáky od „bůra" výtečným zákrokem zachránil.

Jablonec dál frčí na vítězné vlně. Jedenáct zápasů v řadě neprohrál, z toho devětkrát triumfoval. Teplice porazil v lednu na jejich hřišti 5:0, teď přidal výhru 4:1.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

31. kolo první ligy:
FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)
Branky: 3., 40. a 72. Doležal, 48. Kubista - 60. Jukl. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Mojžíš - Cieslar (video). ŽK: Vondrášek, Mazuch, Hyčka (všichni Teplice). Diváci: omezený počet.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista (84. Martinec), Zelený, Krob - Hübschman - Pleštil (54. Pilař), Považanec (84. Smejkal), Jovovič - Schranz (20. R. Hrubý) - Doležal (84. Chramosta). Trenér: Rada.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Mazuch, Knapík, Gabriel, Černý (62. Fortelný) - Hyčka, Jukl, Mareček, Moulis (82. Trubač) - Vukadinovič (62. Macej). Trenér: R. Kučera.