Č. Budějovice - Karviná 1:0Karviná na lopatkách, Jihočeši po třech kolech zvítězili

87. Alli 1 : 0

Fotbalisté Českých Budějovic udolali v 11. kole první ligy v souboji celků ze spodních pater tabulky Karvinou 1:0. Jedinou branku vstřelil v 87. minutě Musa Alli. Jihočeši zvítězili po třech kolech, doma získali devět z dosavadních 10 bodů a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo. Nováček z Karviné v druhém zápase po příchodu trenéra Juraje Jarábka na minulou výhru 5:2 nad Libercem nenavázal a klesl na předposlední pozici.

Fotbalisté Českých Budějovic přehráli Karvinou.

V oboustranně opatrném utkání o sobě dali jako první vědět hosté. V páté minutě zakončoval po individuální akci karvinský Iván, ale českobudějovický brankář Šípoš jeho pokus vyrazil na roh. Po něm se slovenský křídelník dostal k zakončení znovu, mířil však nepřesně.

Většinu ofenzivních akcí Dynamo táhl Alli, jenž se v 18. minutě dostal do slušné příležitosti, ale karvinský brankář Holec zasáhl. Největší šanci ke skórování měl v prvním poločase ve 28. minutě hostující Akinyemi, po přihrávce Fleišmana však z dobré pozice v pádu přestřelil.

Akinyemi se do nadějné možnosti dostal i v úvodu druhého dějství. Opět ale v klíčový moment selhal, tentokrát na hranici malého vápna vůbec netrefil míč po přihrávce od Ivána. Podařenou pasáž Karviné ze začátku druhé části mohl zužitkovat i Čavoš, bývalý hráč Dynama ale nedokázal zareagovat na chybu brankáře Šípoše po rohovém kopu.

Jihočeši poté přidali. V 72. minutě nařídil sudí Kvítek penaltu po zákroku karvinského Krčíka na Alliho ve vápně, následně však po zásahu videorozhodčího verdikt zrušil kvůli předchozímu ofsajdu domácích.

Českobudějovičtí byli v závěru nadále nebezpečnějším týmem a v 84. minutě chybělo Šigutovi pár centimetrů k tomu, aby hlavičkoval z malého vápna. Za tři minuty už se Dynamo dočkalo. Střídající Adediran prodloužil dlouhý nákop na rozběhnutého Alliho, jenž přetlačil Krčíka a překonal Holce. Nigerijský křídelník si připsal druhou ligovou branku za Jihočechy po příchodu z Brna.

Českobudějovičtí poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže udrželi nulu. S Karvinou neprohráli pošesté z dosavadních sedmi vzájemných ligových duelů. Slezané zůstávají jediným týmem, který ještě v sezoně nezískal venku ani bod.

Dynamo České Budějovice - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 87. Alli. Rozhodčí: Kvítek - Vlček, Vyhnanovský - Všetečka (video). ŽK: Hellebrand, Alli, Zápotočný (asistent trenéra) - Memič, Budínský. Diváci: 2249
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Matouš Nikl, Králik, Trummer - J. Hora (61. Suchan), Čermák - Šigut (90. Osmančík), Hellebrand (90. Havel), Alli (90.+3 Hubínek) - Skalák (61. Adediran). Trenér: Marek Nikl
Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Svozil, Fleišman - Moses (62. Traoré), Čavoš (80. Boháč) - Memič (72. Antovski), Bartl (46. Budínský), Iván - Akinyemi (62. Doležal). Trenér: Jarábek