Karviná - Bohemians 1:1Karviná přesilovku nevyužila, bere jen bod

Fotbalisté Bohemians 1905 navzdory dlouhému oslabení remizovali v předposledním 29. kole základní části první ligy v Karviné 1:1. Pražané dohrávali od 39. minuty bez vyloučeného Ondřeje Petráka, obě branky padly krátce po změně stran. Domácí poslal v přesilovce v 54. minutě do vedení střídající odchovanec vršovického celku Lukáš Budínský, za hosty brzy srovnal Erik Prekop z penalty.

Lucky Ezeh z Karviné před brankou hostujícího celku.

„Klokani“ zvítězili v jediném z posledních 14 ligových duelů a zůstali na 11. místě neúplné tabulky. Čtvrtý tým minulé sezony už nemůže poskočit do elitní desítky a zahraje si pouze skupinu o záchranu stejně jako Karviná, s níž se v nadstavbě utká znovu. Slezský nováček soutěže zvítězil v jediném z minulých 16 kol a potřetí za sebou remizoval. Karvinští zůstali poslední o bod za Českými Budějovicemi.

První poločas nabídl minimum šancí. V 16. minutě si první příležitost vytvořila Karviná, Fleišman ale po Raspopovičově centru zblízka hlavičkoval do rukavic brankáře Soukupa. Na druhé straně po půlhodině hry Beran nacentroval do šestnáctky a Kozák hlavičkoval vedle.

Brankář Dominik Holec z Karviné.

V 36. minutě Regáli běžel sám na branku a hostující stoper Petrák se ho snažil zastavit. Akce pokračovala, ale gólem neskončila. Do hry pak vstoupila videorozhodčí Adámková a hlavní sudí Pechanec po zhlédnutí opakovaných záběrů Petráka vyloučil, jelikož v souboji s Regálim zahrál rukou.

Slezané využili přesilovku v 54. minutě. Míč se po Regáliho zblokované střele dostal k Budínskému, jenž z hranice vápna napálil tyč, z dorážky se už však nemýlil. Čtvrtým gólem v ligové sezoně se vyrovnal Akinyemimu v čele nejlepších střelců mužstva. Svému bývalému celku z Ďolíčku dal v nejvyšší soutěži již šestou branku, což je spolu s Olomoucí nejvíce.

„Klokani“ ale i v oslabení srovnali. V 58. minutě Traoré fauloval v pokutovém území Hybše a nařízenou penaltu proměnil Prekop. Slovenský útočník si šestou brankou v ligovém ročníku upevnil pozici nejlepšího týmového střelce. Vršovičtí dali teprve 27. gól v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Pardubicemi mají nejhorší útok, Východočechy však utkání tohoto kola teprve čeká.

V 69. minutě hostující Soukup vyrazil Boháčovu ránu z hranice šestnáctky. Také v 83. minutě mohli Karvinští strhnout vítězství na svou stranu, jenže Ezeh po Budínského centru z rohu hlavičkoval do břevna. O chvíli později nigerijský útočník neuspěl ani podruhé, když před brankou ve skluzu těsně nedosáhl na přihrávku střídajícího Memiče.

Bohemians v lize s Karvinou pošesté po sobě neprohráli. „Klokani“ si připsali již 11. nerozhodný výsledek v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Jabloncem jsou „remízovými králi“ tabulky. Venku v lize Pražané podeváté za sebou nezvítězili. Karviná doma v nejvyšší soutěži v posledních třech zápasech neprohrála a v sezoně tam získala 15 z celkových 22 bodů.

29. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Branky: 54. Budínský - 59. Prekop z pen. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Slavíček - Adámková (video). ŽK: Svozil (Karviná). ČK: 39. Petrák (Bohemians). Diváci: 1754.
Karviná: Holec - Traoré (82. Ražnatovič), Svozil, Bergqvist - Raspopovič (60. Memič), Boháč, Moses (78. Ayaosi), Fleišman - Čavoš (46. Budínský) - Ezeh, Regáli (78. Mikuš). Trenér: Vlk.
Bohemians: Soukup - A. Kadlec, Petrák, Hybš (90.+3 Köstl) - Dostál, Beran (90.+3 Puškáč), Hůlka, Kovařík - Hrubý (46. Vondra) - Prekop (85. Shejbal), Kozák (68. Matoušek). Trenér: Veselý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.