Bohemians - Zlín 3:2Klokani předvedli úchvatný obrat a slaví první domácí výhru v sezoně

30. Fillo 0 : 1
36. Čanturišvili 0 : 2
55. Křapka 1 : 2
67. Hůlka 2 : 2
86. Květ 3 : 2

Fotbalisté Bohemians 1905 v 15. kole první ligy porazili po obratu ve druhém poločase 3:2 Zlín a připsali si první domácí výhru v sezoně nejvyšší soutěže. Ševci naopak čekají už 22 ligových zápasů na venkovní vítězství, ačkoliv v Ďolíčku vedli po gólech střídajícího Martina Filla z 30. a Vachtanga Čanturišviliho z 36. minuty o dvě branky. Klokani ale srovnali zásluhou tref Antonína Křapky a Lukáše Hůlky z 55. a 67. minuty. Obrat dokonal devátou ligovou trefou v ročníku v 86. minutě Roman Květ.

Zleva Dominik Simerský a Martin Fillo ze Zlína v hlavičkovém souboji s Erikem Prekopem z Bohemians 1905.

Bohemians bodovali naplno po třech zápasech a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Zlín neuspěl proti sobotnímu soupeři v lize podeváté v řadě a zůstává předposlední, v nejvyšší soutěži navíc potřetí za sebou prohrál.

Ve zlínské základní sestavě poprvé chyběl kvůli zdravotním problémům gambijský útočník Jawo, jehož na hrotu zastoupil Silný. Nejlepší střelec týmu nešel do hry ani ve 20. minutě, kdy musel Silný kvůli zranění vystřídat a jeho místo zaujal Fillo.

Zleva Marek Hlinka ze Zlína a Lukáš Hůlka z Bohemians.

V úvodu utkání ale měla práci především zlínská defenzíva. Bohemians si vypracovali v první čtvrthodině velký tlak a po sérii rohů se dostali k několika nadějným zakončením, Rakovan ale musel zasáhnout pouze proti přízemní střele Květa. Hosté naopak udeřili z první vážnější akce. Čanturišvili našel před bránou osamoceného Filla a zkušený univerzál uklidil míč hlavou pohodlně do sítě. Trojnásobný reprezentant se v lize trefil poprvé od 14. srpna loňského roku a zápasu s Karvinou.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 - Trinity Zlín.

O šest minut později navíc zachyboval brankář Bačkovský, kterému Čanturišviliho nepříliš razantní technický pokus propadl mezi rukama do brány. Rovněž gruzínský fotbalista zaznamenal premiérový zásah v ligovém ročníku a stylově oslavil 100. start v české lize.

Domácí kouč Veselý poslal do druhé půle na hrot druhého útočníka Puškáče a Klokani brzy vytěžili z nátlakové hry kontaktní gól. Prekopův vysoký centr si našel v pokutovém území Křapka a hlavou dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně. Tlak vršovického celku byl vyjádřen i počtem 14 rohových kopů. Právě po jednom z nich srovnal v 67. minutě premiérovým zásahem v ročníku nejvyšší soutěže další stoper Hůlka.

Erik Prekop z Bohemians se raduje z vyrovnávacího gólu v utkání se Zlínem.

Velký obrat domácích dokonal v závěru nejlepší střelec týmu Květ, jenž za pokutovým územím zpracoval propadlý míč a technickou střelou ho poslal přesně k tyči. Čtyřiadvacetiletý záložník se trefil ve třetím kole po sobě a na druhém místě tabulky střelců dotáhl slávistu Tecla.

Z poslední akce utkání mohl ještě zařídit hostům bod Janetzký, Bačkovský byl ale u levé tyče včas. Vršovický celek vyhrál doma v lize po sedmi zápasech, v roli hostujícího celku tam ale mezitím porazil Pardubice.

15. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Trinity Zlín 3:2 (0:2)
Branky: 55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ - 30. Fillo, 36. Čanturišvili. Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Volf - Kocourek (video). ŽK: Květ - Janetzký, Reiter, Procházka, Rakovan, Fantiš. Diváci: 4671.
Bohemians: Bačkovský - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál (61. Beran), Jindřišek, Květ (90.+5 Krch), Kovařík (46. Puškáč) - Hronek, Prekop (85. Nový) - Drchal (85. Mužík). Trenér: Veselý.
Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Reiter, Janetzký, Hlinka, Čanturišvili - Vukadinovič (69. Jawo), Silný (20. Fillo), Bartošák (68. Fantiš). Trenér: Jelínek.